Edukacja zdrowotna nieobowiązkowa. Chodzilibyście?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2025 13:24
Zajęcia z edukacji zdrowotnej mają zastąpić dotychczasowy przedmiot WDŻ (wychowanie do życia w rodzinie). Czy przedmiot powinien być obowiązkowy? Jak istotna jest edukacja zdrowotna dla uczniów? 
Edukacja zdrowotna
Edukacja zdrowotnaFoto: Shutterstock

Od roku szkolnego 2025/2026 w szkołach pojawi się możliwość prowadzenia zajęć z edukacji zdrowotnej jako przedmiotu nieobowiązkowego. Takie rozwiązanie przewiduje projekt rozporządzenia ministra edukacji, który został właśnie opublikowany.


Posłuchaj
69:14 CZWORKA Bez tabu 2025_02_18-20-13-57.mp3 Edukacja zdrowotna nieobowiązkowa. Chodziłbyś? (Bez tabu/Czwórka)

 

Wprowadzenie edukacji zdrowotnej ma na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat profilaktyki zdrowotnej, zdrowego stylu życia oraz dobrostanu psychicznego, dostosowując treści nauczania do współczesnych wyzwań i potrzeb młodzieży.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Cześć Ciało (@czesccialo)

- Uważam, że każda młoda osoba ma prawo do wiedzy i informacji o zdrowiu, jak zmienia się jej ciało, jak się rozwija i z czego jest zbudowane ciało. Żałuję, że edukacja zdrowotna jest nieobowiązkowa, bo większość młodych osób zdecyduje się pewnie na to nie chodzić - mówi Michalina Popko, dyrektorka fundacji "Cześć Ciało". 

Zobacz też:

***

Tytuł audycji: Bez tabu

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście:  Michalina Popko, dyrektor fundacji "Cześć Ciało" i Stefania Kumor, położna, seksuolożka, ekspertka "Cześć Ciało", która na bieżąco odpowiada na pytania od młodych osób, które wysyłają do Fundacji, jedna z autorek e-booka "Cześć Ciało dla rodzica", Ola Dulas, członkini Grupa Edukacji SPUNK, nauczycielka, edukatorka seksualna i antydyskryminacyjna, Melissa Płocharska, LO Witkacego, 3 klasa

Data emisji: 18.02.2025

Godzina emisji: 20.05

gV/kor

Czytaj także

Jak diagnoza nowotworu zmienia życie?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2025 12:00
Joanna i Robert Szulc przeszli intensywne leczenie onkologiczne potrójnie ujemnego raka piersi u Joanny. Chemia, operacja, radioterapia – miesiące bólu, cierpienia i niepewności. Później miało być tak jak kiedyś. Naiwne myślenie.
rozwiń zwiń