Dziesiąte podium Kubackiego z rzędu

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 22:20
Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo.
Dawid Kubacki
Dawid KubackiFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński/CC-BY-SA-3.0

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo. Kubacki śrubuje swój rekord w kolejnych konkursach i nie schodzi z podium od Turnieju Czterech Skoczni. Zakończył zawody w pierwszej trójce już po raz dziesiąty z rzędu. Konkurs na Okurayamie wygrał reprezentant gospodarzy Yukiya Sato, a drugi był Austriak Stefan Kraft. ósme miejsce zajął Piotr Żyła, a Kamil Stoch był 21.

Sofia Kenin wygrała wielkoszlemowy turniej tenisowy Australian Open. Amerykanka w finale pokonała Hiszpankę Garbine Muguruzę 4:6, 6:2, 6:2. Sukces 21-latki przez wielu fachowców został uznany za jedną z największych niespodzianek tegorocznego turnieju.
W finale mężczyzn spotkają się Serb Novak Djoković z Austriakiem Dominikiem Thiemem.

Polscy kibice dziś mocno trzymali kciuki za Weronikę Baszak, która grała w finale turnieju juniorek. Nie pomogło... i Polka przegrała z reprezentantką Andory - Victorią Jimenez Kasintsevą 7:5, 2:6, 2:6.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia przygotowanego przez Darka Matyję.

***

Wciąż czekamy na mistrza - pas federacji WBC zostaje w Kongo.

17-letnia Wernika Baszak przegrała z 14-letnią Victorią Jimenez Kasitsevą z Andory w finale juniorskiego Australian Open.

Tomasz Szala, Katarzyna Praszczałek oraz drużyna "Szybkie Konie" zwycięzcami zawodów w Warszawie.