31. Warszawski Triathlon Zimowy

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 07:00
Tomasz Szala, Katarzyna Praszczałek oraz drużyna "Szybkie Konie" zwycięzcami zawodów w Warszawie.
Tomasz Szala na mecie
Tomasz Szala na mecieFoto: Darek Matyja

Tomasz Szala zwyciężył w 31. Warszawskim Triathlonie Zimowym, który zorganizowano na trasie wytyczonej wokół stołecznego toru łyżwiarskiego Stegny.
Niemal 200 uczestników, którzy stanęli na starcie indywidualnej rywalizacji, najpierw miało do przebiegnięcia 2 kilometry, potem 4 kilometry jazdy na łyżwach, a na koniec 10-kilometrowy wyścig kolarski.
Szala niemal do linii mety walczył o zwycięstwo z Piotrem Małkiem i dopiero na ostatnim okrążeniu rowerowej trasy zdołał nieco oderwać się od rywala.
Trzecie miejsce w 31. Warszawskim Triathlonie Zimowym zajął Arkadiusz Jusiński, który wraz z Tomaszem Czochoskim i Danielem Żochowskim - jako team Szybkie Konie - zwyciężył w rozegranym wcześniej wyścigu drużynowym.
W rywalizacji kobiet najlepsza była Katarzyna Praszczałek.

Relacja dźwiękowa z zawodów w środowej "Strefie sportu".

***

Wciąż czekamy na mistrza - pas federacji WBC zostaje w Kongo.

17-letnia Wernika Baszak przegrała z 14-letnią Victorią Jimenez Kasitsevą z Andory w finale juniorskiego Australian Open.

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo.