Rasistowski skandal w Lidze Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 07:50
Poranny przegląd sportowy - 9 grudnia 2020.
Raz na jakiś czas bramy do Ligi Mistrzów otwierają się nie tylko przed możnymi
Raz na jakiś czas bramy do Ligi Mistrzów otwierają się nie tylko przed możnymiFoto: Vlad1988 / Shutterstock.com

Wtorek przyniósł sporo sportowych i pozasportowych emocji w piłkarskiej Lidze Mistrzów. Pozytywnie wyróżnił się, m.in. Łukasz Piszczek, który strzelił swojego pierwszego w karierze gola w Champions League. Pomógł Borussii Dortmund wygrać z Zenitem 2:1. ​

W Paryżu przerwano mecz PSG z Istanbul Basaksehir po tym, jak piłkarze tureckiego zespołu zeszli z boiska. Stało się tak po awanturze, którą wywołały słowa arbitra technicznego. Rumun Sebastian Coltescu w rozmowie przez słuchawkę z pierwszym arbitrem meczu nazwał asystenta trenera Basaksehiru, Pierre'a Webo "czarnym".

W siatkarskiej Lidze Mistrzów emocji było mniej. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ograła szybko w trzech setach PGE Skrę Bełchatów w ramach turnieju grupy A.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Porannego przeglądu sportowego przygotowanego przez Roberta Grzędowskiego.

***

Przegrane z Norwegią i Rumunią oraz remis z Niemkami to bilans polskich piłkarek ręcznych w ME.

Legia zagra z ŁKS-em, Cracovia z Wartą, a... Chojniczanka z Wartą.

Popołudniowy przegląd sportowy - 8 grudnia 2020.