Brazylia wymęczyła wygraną z Kubą na inaugurację MŚ

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2022 13:40
O 20:30 polscy siatkarze rozegrają swój pierwszy mecz w MŚ z Bułgarią.
FIVB chce organizować mistrzostwa świata w Rosji
FIVB chce organizować mistrzostwa świata w Rosji Foto: shutterstock.com/athichoke pim

W meczu otwarcia mistrzostw świata siatkarzy Brazylia wygrała w Lublanie z Kubą 3:2.
Po dwóch setach zanosiło się na niespodziankę, gdyż Kubańczycy wygrali dwie pierwsze partie 33:31 i 25:21. Kolejne dwa sety jednak już dla Brazylii - kolejno 25:16, 25:17. W tie-breaku Brazylijczycy prowadzili już 12:8, ale nie utrzymali tej przewagi i musieli bronić piłki meczowej przy stanie 13:14. Ostatecznie ten decydujący set zakończył się jednak zwycięstwem Brazylii 18:16, a cały mecz wygraną 3:2.

W piątek o 20:30 swój udział mistrzostwach świata rozpocznie reprezentacja Polski, która w Katowicach zagra z Bułgarią. Mistrzostwa, które są rozgrywane w Polsce i Słowenii potrwają do 11 września.

***

Polscy koszykarze przegrali pierwszy mecz prekwalifikacji do ME 2025.

Raków walczył... ale odpadł tracąc decydującą bramkę w doliczonym czasie dogrywki.

Poranny przegląd sportowy - 26 sierpnia 2022.