Polacy nie grali... ale inni walczyli w MŚ w siatkówce

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2022 22:51
W najciekawszym meczu drugiego dnia mistrzostw świata w siatkówce Iran wygrał 3:2 z Argentyną.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/Paolo Bona

Kibice siatkówki dziś mieli dzień przerwy od emocji związanych z meczami naszej reprezentacji w mistrzostwach świata, ale to wcale nie oznacza, że w mistrzostwach, rozgrywanych w Polsce i Słowenii, była dziś przerwa.
W najciekawszym spotkaniu drugie dnia turnieju Argentyna powalczyła z Iranem, ale ostatecznie przegrała 2:3, po tie-breaku, który zakończył się wynikiem 19:21.
W innych sobotnich meczach Turcja wygrała 3:0 z Chinami, Holandia pokonała 3:0 Egipt, mecz Tunezji z Portoryko także zakończył się rezultatem 3:0, podobnie jak Serbów z Ukraińcami.
W ostatnim sobotnim spotkaniu Włosi po dwóch pewnie wygranych setach z Kanadą, w trzecim mocno się męczyli, ale także go wygrali... za dwunastym meczbolem 39:37 i zakończyli mecz wygraną 3:0
No i na taki właśnie wynik, czyli 3:0, liczą kibice w naszym kraju w niedzielnym meczu Polaków z Meksykanami. Wczoraj nasza reprezentacja pokonała 3:0 Bułgarię, a Meksyk to zespół słabszy od Bułgarów... jednak nikogo lekceważyć nie wolno.
Drugi grupowy mecz Polaków z Meksykanami we niedzielę o 20:30.  Natomiast we wtorek rywalami naszych siatkarzy będą Amerykanie.

***

Polscy siatkarze udanie rozpoczęli mistrzostwa świata od zwycięstwa z Bułgarią w Katowicach.

Polska kajakarka górska przegrała tylko z Australijką Fox.

Lider tabeli - Wisła Płock stracił punkty w Łodzi, ale wciąż prowadzi w tabeli.