Ostatnia aktualizacja: 03.09.2022 11:11
Sportowy weekend - 3 września 2022.
Karolina Piechowicz
Karolina PiechowiczFoto: arch. Karoliny Piechowicz

Polscy pływacy mają już 9 medali - w tym aż 5 złotych - w trwających w Peru mistrzostwach świata juniorów i... prowadzą w klasyfikacji medalowej zawodów.
Wczoraj, a właściwie dziś w nocy czasu polskiego - nasi reprezentanci trzykrotnie stawali na podium. Brąz wywalczyła nasza sztafeta 4x200 metrów dowolnym mężczyzn, a tytuły mistrzów świata juniorów  zdobyli: Ksawery Masiuk na 50 metrów grzbietem oraz Karolina Piechowicz na 100 metrów stylem klasycznym, dla której jest to już drugie indywidualne oraz trzecie (licząc sztafetę) złoto wywalczone w Limie.
A możliwe, że to jeszcze nie koniec polskich zdobyczy medalowych w Peru, bo mistrzostwa potrwają do niedzieli.

Posłuchajcie co w "Sportowym weekendzie" powiedziała Karolina Piechowicz.

***

Poranny przegląd sportowy - 2 września 2022.

W turniejach singlowych wielkoszlemowego turnieju US Open z Polaków pozostała już tylko Iga Świątek.

Dobry początek mistrzostw Europy w koszykowce w wykonaniu Polaków. W Pradze pokonali Czechów 99:84.