Kadra wróciła z MEJ w boksie z workiem medali

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2023 12:30
7 medali pięściarek i 2 medale pięściarzy - to bilans startu naszej kadry w mistrzostwach Europy juniorów w boksie.
Kinga Krówka
Kinga Krówka Foto: PZB

Reprezentacja Polski w boksie wróciła do kraju z Armenii z bardzo udanych mistrzostw Europy juniorów do lat 18-tu, z których przywiozła "worek medali".
W Erewaniu bardzo dobrze zaprezentowały się nasze dziewczyny, które zdobyły aż 7 medali. Tytuł mistrzowski wywalczyła Kinga Krówka, srebrny medal zdobyła Aleksandra Jankowiak, a brązowe medale przypadły w udziale Martynie Koczkodaj, Oli Cyrek, Oliwii Araszewskiej, Julii Oleś i Sandrze Van Der Zanden. Dwa brązowe medale wywalczyli też nasi juniorzy - Wiktor Paczkowski i Aleks Urbański - tak więc w sumie nasi młodzi pięściarze i pięściarki z MEJ w Armenii przywieźli aż 9 medali.

Posłuchajcie co po powrocie powiedział trener kadry juniorek - Kamil Gorząd oraz nasza mistrzyni Europy juniorek w kategorii do 60 kg - szesnastoletniej Kinga Krówka.

***

Piotr Kotyla - mistrz "wiosłowania na sucho"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2023 22:05
Trzy razy z rzędu Piotr Kotyla zdobywał akademickie mistrzostwo Polski w wiosłowaniu na... ergometrze.

Iga Świątek nie dała szans Kudiermietowej w półfinale turnieju w Madrycie - w sobotę o wygraną w całym turnieju zmierzy się z Sabalenką.

Poranny przegląd sportowy - 5 maja 2023.