Ostatnia aktualizacja: 03.08.2023 22:01
"Czasówka" nie wpłynęła na zmianę lidera - wciąż prowadzi Słoweniec Matej Mohorić, ale różnice w czołówce są minimalne.
Michał Kwiatkowski
Michał KwiatkowskiFoto: PAP/Zbigniew Meissner

Szósty etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne - jezda indywidualna na czas w Katowicach, nie przewróciła do góry nogami klasyfikacji generalnej.
Etap wygrał Włoch Mattia Cattaneo (Soudal-Quick Step), wyprzedzając o 13 sekund Portugalczyka Joao Almeidę (UAE Team Emirates) oraz o 14 utytułowanego Brytyjczyka Gerainta Thomasa (Ineos Grenadiers).
Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) zajął ósme miejsce. Rafał Majka (UAE Team Emirates) był 40., stracił do Cattaneo ponad minutę i spadł w generalce z 3. na 8. miejsce.
W klasyfikacji generalnej prowadzi Słoweniec Matej Mohorić (Bahrain-Victorious), który ma taki sam łączny czas jak Almeida. Kwiatkowski awansował o jedno miejsce i jest trzeci, tracąc do lidera 14 sekund.

W piątek ostatni etap tegorocznego Tour de Pologne - z Zabrza do Krakowa.

03:51 SPD - 3 sierpnia 2023.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 3 sierpnia 2023

***

Marijn van den Berg wygrał 5. etap Tour de Pologne. Michał Kwiatkowski finiszował na czwartym miejscu.

raków Częstochowa zremisował na wyjeździe 1:1 z Karabachem Agdam i awansował do trzeciej rundy kwalifikacji do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Kolejne dwa medale polskich pływaków podczas Uniwersjady w Chengdu.