Rozgrywka polega na nabywaniu i sprzedaży wirtualnych nieruchomości odpowiadających tym prawdziwym, osadzonym na mapie współczesnych miast. W Polsce kupować i sprzedawać można nieruchomości w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu.
03:07 2020_08_05-08-15-17_CZWÓRKA_PS.mp3 O grze "Landlord Go" opowiadają jej twórcy (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Jak wyliczała Martyna Ogonek, "Landlord Go", kilka dni po premierze zdobyła pierwsze miejsce na liście najczęściej pobieranych gier ze sklepu Google Play w ponad 50 krajach na świecie. Gra produkcji krakowskiego studia Reality games umożliwia transakcje z graczami z całego świata. By w nią zagrać, należy jednak włączyć w smartfonie lokalizację. - Pierwszy krok, który należy wykonać to udostępnienie GPS. Gra zaproponuje lokalizacje, które są dostępne, wyłącznie spośród tych, które są w pobliżu - tłumaczy Adam Longhorn z Reality Games. Kupować nieruchomości można na dwa sposoby: bezpośrednio z banku albo od innych graczy.
Czytaj także:
W sumie w grze znajdziemy informacje o 500 mln nieruchomości, które jednocześnie istnieją w świecie rzeczywistym. Są to zarówno lokalne biznesy, jak osiedlowy sklepik, czy fryzjer, jak i duże inwestycje, na przykład Pałac Kultury i Nauki czy Stadion Narodowy. Dlatego gra uważana jest za połączenie legendarnej aplikacji "Pokemon Go" i kultowej planszówki "Monopoly". Gra dostępna jest na telefony z Androidem i systemem iOS.
***
Tytuł audycji: Pierwsze słyszę
Prowadzi: Kamil Jasieński
Materiał: Martyna Ogonek
Data emisji: 05.08.2020
Godzina emisji: 8.15
kd