Jednym z rozwiązań jest elektroniczny sejf - menadżer haseł. Działa on w sposób bardzo prosty. - Aby wejść w ten program, należy wpisać swoje główne hasło. Musi być naprawdę skomplikowane, ponieważ to będzie jedyne hasło, które będziemy musieli do końca życia pamiętać. Pozostałe będą zgromadzone w tym programie bez względu na to, czy będzie to program zainstalowany na komputerze, czy też będziemy korzystać z urządzeń mobilnych, które też posiadają tego typu aplikacje - tłumaczy Marcin Kubicki z magazynu T3.
Czytaj także: Komputery lubią niskie temperatury<<<
Większość z nas idzie na łatwiznę i do wielu kont używa tego samego hasła, czym ułatwia "pracę" hakerom. Na to też jest sposób!
- Menadżer haseł prosi nas najpierw o stworzenie hasła do samej aplikacji i podaje jak trudne ma ono być. Następnie wypełniamy formularze. Menadżer haseł potrafi się integrować z najpopularniejszymi przeglądarkami internetowymi na rynku. Wchodzi na stronę na przykład naszego banku, pojawia się okienko i prosi o potwierdzenie naszej tożsamości hasłem do tego jednego menadżera - mówi Maciej Gajewski, Chip.pl.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy w audycji "Czwarty wymiar".
bc,ac