Jak przekonywała, repertuar filmowy był na tyle różnorodny, że wrocławska publiczność miała z czego wybierać. - Z pięciodniowego festiwalu spokojnie można byłoby stworzyć festiwal dziesięciodniowy. Chętnie rozszerzyłabym AFF, ponieważ widzimy po wypełnionych po brzegi salach, że jest potencjał, a widzów nie brakuje.
Oprócz wiernej publiczności pomysłodawcom imprezy udało się zbudować właściwy stylistyce festiwalu kanon filmowych twórców. Urszula Śniegowska wyjaśniała, że od początku było to zamierzeniem festiwalu. Przyjeżdżając na festiwal co rok możemy śledzić kariery tych twórców, którzy często pojawiają się jako goście. - Pojawiło się kilkanaście tytułów twórców, którzy albo byli z nami kilka lat wcześniej, albo prezentowaliśmy ich filmy - opowiadała w rozmowie z Błażejem Hrapkowiczem.
Więcej na temat znanych nazwisk amerykańskiego kina, a także nowych debiutach, które poruszają aktualne problemy społeczne w USA w nagraniu audycji.
O twórczości reżysera Gregga Arakiego - jednego z najpopularniejszych twórców amerykańskiego kina niezależnego, którego filmy pojawiły się na tegorocznej edycji AFF rozmawialiśmy z autorką książki "A jak Araki" Natalią Gruenpeter.
***
Tytuł audycji: Hrapkowidz
Prowadzi: Błażej Hrapkowicz
Gość: Urszula Śniegowska (dyrektorka artystyczna festiwalu), Natalia Gruenpeter (autorka książki o twórczości Gregga Arakiego)
Data emisji: 29.10.2017
Godzina emisji: 14.09
ac/kd