Jak promować polskie maratony zagranicą?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 15:10
Wielu Polaków chętnie wyjeżdża na dłuższe biegi za granicę. Polskie zawody nie są już tak popularne wśród obcokrajowców. Co wpływa na taki stan rzeczy i jak można go zmienić?
Audio
  • Jak promować polskie maratony? Rozmowa z Marcinem Dulnikiem (Rozbiegani/Czwórka)
Paryż, Londyn, Nowy Jork - to miejsca na maratony marzeń. A jak reklamować mogłyby się imprezy biegowe w Warszawie czy Poznaniu?
Paryż, Londyn, Nowy Jork - to miejsca na maratony marzeń. A jak reklamować mogłyby się imprezy biegowe w Warszawie czy Poznaniu?Foto: Shutterstock.com/ Ivanko80

UltraTrailAustralia 1200.JPG
Jakub na Antypodach. Jak się biega po Australii?

3,5 tys. - tylu zagranicznych biegaczy wzięło udział w ciągu dwóch ostatnich lat w polskich maratonach. Dla porównania – w samym Maratonie Warszawskim 2016 startowało ponad 6,5 tys. biegaczy. - Najbardziej upodobali sobie Polskę Anglicy, Francuzi i Włosi - opowiadał Marcin Dulnik, autor badań, i tłumaczył, z czego wynikać może tak niewielka frekwencja obcokrajowców. - Polskie maratony nie są popularne za granicą, bo nie są promowane. Rodzimym organizatorom brakuje narzędzi i pomysłów, choć nasze imprezy sportowe są na bardzo wysokim poziomie - tłumaczył ekspert.

Dlaczego sam Dulnik nie startuje już w polskich maratonach i co pociąga go w imprezach biegowych w Barcelonie? Jak należałoby promować polskie zawody, by przyciągały więcej zagranicznych gości? O tym rozmawialiśmy w studiu Czwórki. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

Marcin Dulnik Promując polskie biegi za granicą warto sprzedawać nie tylko sam pakiet startowy, ale całą wizję spędzania czasu w naszym kraju. Być może organizatorzy powinni podjąć współpracę z biurami turystycznymi

***

Tytuł audycji: "Rozbiegani"

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Marcin Dulnik (biegacz, bloger "Dulnik biega" i ambasador budapeszteńskiego maratonu)

Data emisji: 4.03.2016

Godzina emisji: 10.20

kd

Czytaj także

Tomasz Walerowicz - od pączka do maratończyka

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 16:00
Na 71 km złapała go meta i tak trafił do elitarnego grona zwycięzców biegu Wings For Life. O pasji do biegania rozmawiamy z Tomkiem Walerowiczem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Jóźwik: w sporcie wyczynowym liczą się szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2017 11:50
- Biegacz nie samym bieganiem po lesie uzyska wynik. Musi też zwrócić uwagę na to, co je, jak się regeneruje i jak ćwiczy - przekonuje Joanna Jóźwik, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Zurychu w biegu na 800 metrów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Body pump. Trening ze sztangą nie tylko dla siłaczy

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 13:12
Body Pump to forma treningu, która wykorzystuje w różny sposób ciężary, sztangi i ciało. - W body pump nie ważne jest obciążenie. Chodzi o to, by wykonywać ćwiczenia prawidłowo i - przede wszystkim - w odpowiednim tempie - mówił instruktor body pump Jakub Kopiński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trening naturalny. Jak ćwiczą hippisi fitnessu?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 14:40
Oddech, postawa, dotyk, wzorce, transfer sił - to elementy charakterystyczne dla treningu naturalnego. O ćwiczeniach, które pozwalają wrócić do korzeni, opowiadają hippisi fitnessu, czyli trenerzy z Plenerowej Szkoły Treningu Naturalnego.
rozwiń zwiń