Jak łatwo nas oszukać w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 16:30
Zilla Van Den Born, 25-letnia studentka postanowiła na zaliczenie stworzyć iluzję podróżowania, jako demonstrację jak łatwo można nas zmanipulować przez internet.
Jak łatwo nas oszukać w sieci?
Foto: Glow Images/ East News

Dziewczyna oszukała rodziców i znajomych wstawiając przerobione zdjęcia z podróży. Jakie były reakcje ludzi na jej wiadomości? Czy intryga była bardzo wyszukana, czy tak naprawdę nie wymagała większego przygotowania?
PRZECZYTAJ: Szokujące newsy na Facebooku. Jak się bronić przed tymi wirusami?

W audycji porozmawiamy też o sytuacji mniejszości seksualnych w Polsce. Kampania Przeciw Homofobii miała zachęcić Polaków do publicznej debaty o związkach partnerskich. Czy osiągnęła sukces?
Prowadzący: Piotr Firan
Tytuł audycji: Się mówi
Data emisji: 6.11.2014
Godzina emisji: 14.00

ac

Czytaj także

Internetowy hejt. "Walczmy z mową nienawiści w sieci"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 17:20
"Ona ma czoło myślą nieskalane" - to jeden z komentarzy, jakie można znaleźć na popularnym portalu internetowym pod tekstem o znanej osobie. Skąd biorą się takie hejty i czy są sposoby na to, by z tymi "wyrazami uwielbienia" walczyć?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zastopować przemoc wobec dzieci może tylko edukacja

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 16:00
Wyniki badań zleconych przez Rzecznika Praw Dziecka dowodzą, że duża część Polaków nie widzi przeszkody w stosowaniu przemocy wobec dzieci. "Klaps" traktowany jest jako coś normalnego. Kampania społeczna "Bicie uczy, ale tylko złych rzeczy" ma to zmienić, ale trzeba jasno powiedzieć - problem jest bardzo szeroki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauczyciele pozwalają uczniom na zbyt wiele? "Powinniśmy być bardziej asertywni"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 09:00
Choć jeszcze przed kilkunastu laty przedstawiciele zawodu nauczyciela budzili szacunek i respekt, a w szkołach panowało przekonanie, że to oni zawsze mają rację, obecnie są gnębieni przez uczniów, nagrywani, a w czasie konfliktów rodzice często stają po stronie swoich dzieci.
rozwiń zwiń