Seks za pieniądze? "Dla nastolatków to nie wstyd, tylko dowód zaradności"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 16:00
- Galerianki uważają, że są sprytne, bo potrafią zatroszczyć się o swój interes - uważa seksuolog. - W ich mniemaniu nie są prostytutkami, tylko niszowymi bizneswoman.
Audio
  • Reporterka Czwórki, Anna Hardej, sprawdziła jak szybko nastolatka może znaleźć sponsora w sieci (Czwórka/Się mówi)
  • Prostytucja nieletnich - jak radzić sobie ze zjawiskiem, które staje się powszechne? (Czwórka/Się mówi)
Kiedyś nastolatki w zamian za seks dostawały od sponsorów ciuchy albo komórki. Dziś wolą pieniądze, które nie rzucają się w oczy rodzicom
Kiedyś nastolatki w zamian za seks dostawały od sponsorów ciuchy albo komórki. Dziś wolą pieniądze, które "nie rzucają się w oczy" rodzicomFoto: Glowimages/East News

Kiedyś w sklepach, dziś galerianki szukają sponsorów w sieci. Prostytucja nieletnich staje się powszechnym zjawiskiem i w tej chwili dotyczy co piątej młodej osoby. Robią to i chłopcy, i dziewczyny, przy czym dla chłopców jest to sposób kompletowania doświadczeń seksualnych, dla dziewczyn źródło dochodu i możliwość poprawy samooceny.

- Wśród e-galerianek przeważają dziewczyny, które nie są popularne, nie zbierają lajków wśród znajomych i czują się niedowartościowane - mówi Andrzej Gryżewski. - Gratyfikacja emocjonalna, którą dostają od sponsorów uzależnia bardziej niż pieniądze.

W audycji tłumaczyliśmy też, w jaki sposób prostytucja nieletnich rzutuje na życie seksualne osoby dorosłej i jej relacje z innymi.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Andrzej Gryżewski (seksuolog), Julia Jędrzejczyk i Ada Wystrzelska (uczennice Gimnazjum nr 1 w Piasecznie)

Data emisji: 18.06.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/kd

Czytaj także

Reputacja w sieci. Jak zbudować życiową markę?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 10:00
Zła reputacja w sieci może zniszczyć życie młodego człowieka w realu. - Pamiętajmy, że publikowane tam treści zostaną z nami na zawsze - alarmują eksperci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Telefon zaufania. Gdzie młodzi szukają pomocy?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 18:20
- Informacji szukają w internecie, ale po pomoc zgłaszają się do specjalistów - mówi Katarzyna Łukasiuk, konsultantka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.
rozwiń zwiń