Ortoreksja. Dlaczego wciąż jesteśmy na diecie?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2015 14:37
Czy zdrowe odżywianie może przerodzić się w obsesję? I jak walczyć z takim "zdrowym nałogiem"? O tym w audycji "Się mówi".
Osoby dotknięte ortoreksją nie wyobrażają sobie zjedzenia pełnego obiadu
Osoby dotknięte ortoreksją nie wyobrażają sobie zjedzenia pełnego obiaduFoto: Glow Images/East News

Przedwakacyjne intensywne odchudzanie to zmora wielu z nas. Myślimy: chcesz dobrze wyglądać w kostiumie kąpielowym? Uważaj na to, co jesz.

Z czasem dieta może przerodzić się w chorobę - obsesyjne odchudzanie. Jemy tylko warzywa, owoce i najchudsze partie kurczaka, a chleb staje się produktem zakazanym. Czy jesteśmy społeczeństwem, który non-stop jest na diecie?

O tym, czy ortoreksja, czyli obsesja na punkcie zdrowego odżywiania, może być tak niebezpieczna, jak anoreksja, porozmawiamy w poniedziałkowej odsłonie audycji "Się mówi" m.in. z dietetyk Alicją Kalińską. Wysłuchamy także historii ludzi, którzy mimo młodego wieku już stali się weteranami odchudzania.

***

Na "Się mówi" zapraszamy w poniedziałek (20.07) w godz. 14.00-16.00. Audycję prowadzi Piotr Firan.

kd/mc

Czytaj także

Obsesja odchudzania. "Szczupła sylwetka wcale nie naprawi twojego życia"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 07:50
Dlaczego mimo szczupłej sylwetki kobiety wciąż się odchudzają? - Dla innych kobiet i w nadziei, że ich życie stanie się lepsze - przekonuje psycholog Małgorzata Ohme.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wiśnie są dobre na wszystko. Także na bezsenność

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 14:29
To rozwiązanie idealne dla osób, które mają problemy z zasypianiem. Naukowcy udowodnili, że na sen doskonale działa jedzenie wiśni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Uprawiasz sport? Sprawdź, co powinieneś jeść

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 15:15
Jem, ćwiczę a efektów nie widać. Gdzie robię błąd? Na to pytanie w sobotnie popołudnie odpowiedzą dietetycy Dagmara Kochańska i Kuba Łysiak.
rozwiń zwiń