Japonia - kraj automatami stojący

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 18:00
W Kraju Kwitnącej Wiśni 1 automat przypada na 23 mieszkańców. Automaty mają przeróżne kształty, znajdują się często w dziwnych miejscach. Co możemy w nich kupić?
Audio
  • Automat z dewocjonaliami w świątyni buddyjskiej? W Japonii to nic dziwnego (Czwórka/Się mówi)
Automat z gumami do życia w supermarkecie
Automat z gumami do życia w supermarkecie Foto: Glow Images

Szacuje się, że w Japonii jest ponad 5,5 mln automatów, ustawianych często obok siebie w bardzo długich rzędach. - Nieraz wygląda to tak, jakbyśmy szli między półkami sklepowymi w markecie - opowiadał w "Się mówi" Łukasz Przybyłek.
Co oferują nam te maszyny? Tak naprawdę... wszystko! Można kupić zabawki, słodycze, napoje, kosmetyki, co specjalnie nie dziwi. Automaty z pełnowymiarowymi parasolkami mogą już jednak Europejczyków mocno zaszokować. Podobnie jak te, dzięki którym możemy nabyć krawaty oraz bieliznę.
PRZECZYTAJ: Japonia - kraj kolorowy i nowoczesny

Dziwi nie tylko asortyment, ale też miejsca, w których możemy znaleźć automaty. Przybyłek natknął się na jeden w świątyni. Co jeszcze można kupić w automatach i gdzie można się na nie natknąć? O tym w nagraniu audycji.

Prowadzący: Piotr Firan
Gość: Łukasz Przybyłek, bloger
Tytuł audycji: Się mówi
Data emisji: 5.11.2014
Godzina emisji: 14.00
ac/mm

Czytaj także

Gry komputerowe wcale nie są złe!

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 15:18
Powodują agresję, kradną czas, odrywają młodych ludzi od pożyteczniejszych czynności - tak często mówi się o grach komputerowych. Ten rodzaj rozrywki od wielu lat jest powodem niezliczonych dyskusji. Czy granie to rzeczywiście strata czasu i coś, co kompletnie nas nie rozwija?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jaki będzie świat w 2025 roku?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 17:50
Przyszłość jest nierozerwalnie związana z rozwojem nowych technologii. Gadżety ułatwiające życie oraz urządzenia sterowane przez internet - czy już wkrótce staniemy się bohaterami filmu science fiction?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Butelka - w poszukiwaniu kształtu idealnego

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 13:30
Pierwsze wzmianki o szklanych narzędziach, które możemy uznać za prototyp współczesnej butelki, sięgają 1250 r. p.n.e. Dziś trudno wyobrazić sobie bez nich życie codzienne.
rozwiń zwiń