Studencka "kampania wrześniowa". Wstyd, czy nowa tradycja?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 10:00
Hektolitry kawy, kolejki w bibliotekach, zarwane noce. Studencka "kampania wrześniowa" wystartowała pełną parą. Kiedyś była dla młodych tragedią, dziś stała się normą.
Audio
  • Dlaczego studenci wolą zdawać egzaminy we wrześniu? (Się mówi/Czwórka)
Zdawanie egzaminów w terminach wrześniowych przestało być dla studentów problemem. Wolą zrobić sobie wakacje już w czerwcu, by we wrześniu przysiąść do nauki
Zdawanie egzaminów w terminach wrześniowych przestało być dla studentów problemem. Wolą zrobić sobie wakacje już w czerwcu, by we wrześniu przysiąść do naukiFoto: Pixabay.com/Public domain

- Studia są jednym z najważniejszych etapów w naszym życiu. To tu poznajemy przyjaciół, spotykamy miłości, ale także dokonujemy wyborów naukowych i zawodowych, które zaważą na naszej przyszłości - przekonuje Miłosz Bratuś z Parlamentu Studentów RP. - Trzeba się zastanowić, czy mają być też okresem ciągłych prób i błędów.

W studiu rozmawialiśmy także o tym, czy rzeczywiście drastycznie spadł prestiż studiowania i studenci nie potrafią "udźwignąć" ciężaru przygotowań do wielu egzaminów na raz. Radziliśmy także, jak podchodzić do egzaminów, by zdawać je bez problemu.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Anna Kruszyńska (doktorantka, Uniwersytet Warszawski), Miłosz Bratuś (Parlament Studentów RP)

Data emisji: 7.09.2015

Godzina emisji: 14.00

kd/kul

Czytaj także

Nauczyciele pozwalają uczniom na zbyt wiele? "Powinniśmy być bardziej asertywni"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 09:00
Choć jeszcze przed kilkunastu laty przedstawiciele zawodu nauczyciela budzili szacunek i respekt, a w szkołach panowało przekonanie, że to oni zawsze mają rację, obecnie są gnębieni przez uczniów, nagrywani, a w czasie konfliktów rodzice często stają po stronie swoich dzieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Branie korepetycji nie świadczy źle o szkole

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 15:50
Blisko połowa uczniów bierze korepetycje. Z czego wynika taka sytuacja i czy w jednoznacznie zły sposób świadczy o polskim systemie edukacji?
rozwiń zwiń