"Policja i straż nie odpowiadają za bezpieczeństwo"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 23:00
- To zarządca obiektu powinien nas poinformować na przykład, jak powinna przebiegać ewakuacja - podkreślił Grzegorz Cieślak z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.
Audio
  • Jak zachowywać się w sytuacjach kryzysowych? Rozmowa z ekspertami (Się mówi/Czwórka)
Czy wiemy co robić, jeśli w pomieszczeniu, w którym jest wielu ludzi, nagle wybuchnie pożar?
Czy wiemy co robić, jeśli w pomieszczeniu, w którym jest wielu ludzi, nagle wybuchnie pożar?Foto: Glow Images/East News

Tak naprawdę większość z nas nie jest przygotowana na radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych. Czy wiemy na przykład, co oznacza sygnał syreny? Okazuje się, że są trzy różne, informujące odpowiednio o klęsce żywiołowej i zagrożeniu dla środowiska, o alarmie powietrznym oraz o alarmie skażeniowym.

Ewakuację powinny natomiast przeprowadzać podmioty odpowiedzialne za daną przestrzeń czy obiekt. Organizatorzy Przystanku Woodstock prowadzą odpowiednią akcję informacyjną już pół roku przez rozpoczęciem imprezy. Okazuje się, że w Kostrzynie ocalić może nas tzw. balon życia.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Grzegorz Cieślak (Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas), Marcin Podstawka (ratownik medyczny związany z Przystankiem Woodstock)

Data emisji: 19.10.2015

Godzina emisji: 14.00

mm/kd

Czytaj także

Bezstresowy powrót do szkoły - czy jest możliwy?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 16:00
Trudno jest bezboleśnie przejść przez rozpoczęcie roku szkolnego, szczególnie, kiedy właśnie rozpoczynamy nowy etap edukacji. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z lękiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Clubbing - czy w klubach jest bezpiecznie?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 18:50
Spędzanie weekendowych wieczorów w klubach to rozrywka wielu młodych Polaków. Jak się bawią i czy rzeczywiście nie mają się czego bać?
rozwiń zwiń