Za główne przyczyny naszej awersji do miejsca zatrudnienia podawane są niskie zarobki, zła atmosfera, czy brak poczucia sensu wykonywanych obowiązków. - Od pewnego pułapu, czyli stanowisk kierowniczych czy menadżerskich, gdy uda nam się zbudować poduszkę finansową i zaspokoić podstawowe potrzeby, pieniądze przestają odgrywać tak dużą rolę, a zaczynają liczyć się pozostałe elementy, m.in. elastyczne godziny pracy, perspektywy awansu, możliwości samorealizacji, podróżowania czy realizowania innych pasji - tłumaczył Andrzej Kubisiak. Zaś jak podkreślała Aleksandra Gradzka, coraz częściej chcemy po prostu dobrze czuć się w pracy, w której spędzamy jedną trzecią życia. - Piramidę potrzeb pracownika mierzy się według czterech filarów: energia, atmosfera, flow w pracy i sens tej pracy - tłumaczyła ekspertka.
Jak ważny jest dla nas czas dojazdu do pracy? I dlaczego często zatrudniamy się na stanowiskach, do których brakuje nam kompetencji? Jak zmienić pracę na taką, w której się odnajdziemy i skąd wiadomo, że nadszedł dobry moment, by to zrobić? O tym dyskutowaliśmy w Czwórce. A co myślą o swoich pracach słuchacze? To sprawdzała w sondzie Weronika Puszkar.
***
Tytuł audycji: Czat Czwórki
Prowadzi: Piotr Firan
Goście: Monika Lichota (Akademia Kobiet), Aleksandra Gradzka (Employing Branding Institute, związana z kampanią Pracuję, bo lubię), Agnieszka Borowa (specjalistka ds. rekrutacji agencji Jobhouse), Andrzej Kubisiak (Work Service)
Data emisji: 5.04.2018
Godzina emisji: 15.08
kd/pg