Stres w pracy. Możesz z nim wygrać!

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 10:53
Eksperci alarmują, że ponad połowa nieobecności pracowników w biurach może być spowodowana nadmiernym stresem. Jak z nim skutecznie walczyć?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Doidam 10

W Europie straty przedsiębiorstw z tego powodu szacowane są na 617 mld euro rocznie. Tymczasem absencja w pracy wynikająca ze stresu jest dłuższa niż w przypadku nieobecności z innych powodów. Do najczęstszych czynników stresogennych zaliczane są nadmiar obowiązków i duże oczekiwania przełożonych. Czy pracodawcy mogą wspierać pracowników w radzeniu sobie ze stresem? O tym porozmawiamy w pierwszej godzinie audycji.

Po godz. 16.00 zaś porozmawiamy z Klaudią Lepiarz, freelancerką, która właśnie wróciła z siedmiotygodniowej podróży do Malezji Zachodniej i Singapuru. Podczas wyprawy łączyła pracę zdalną z odwiedzaniem najciekawszych zakątków. Opowie o tym jak wynająć mieszkanie w Kuala Lumpur, znaleźć nowych znajomych w zupełnie obcym miejscu i sprawdzić, jak wygląda codzienne życie w jednym z najnowocześniejszych azjatyckich miast.

***

Na "Czat Czwórki" zapraszamy we wtorek (7.03) w godzinach od 15.05 do 17.00. Audycję poprowadzi Piotr Firan.

kd/kul

Czytaj także

Nie żyj, żeby pracować. Zadbaj o efektywność

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 20:00
W ubiegłym roku statystyczny Polak przepracował średnio 1963 godziny. To najwięcej od sześciu lat - wynika z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). W Czwórce sprawdziliśmy, jak wymierne są skutki naszej pracowitości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Depresja, a życie zawodowe. Jak przełamywać tabu?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 18:20
Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, obecnie depresja znajduje się w czołówce najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Szacuje się, że na świecie cierpni z jej powodu aż 350 milionów osób, w Polsce około 1,5 miliona.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stres. Jak nad nim zapanować?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 17:48
- Stres jest zupełnie naturalny, a walka z nim nie opiera się na tym, by udawać, że go nie ma, ale by go zaakceptować i właściwie wykorzystać - tłumaczył Marek Kozłowski z Uniwersytetu SWPS.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wypalenie zawodowe. Dotyka nie tylko etatowców

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 14:21
Może przydarzyć się też freelancerom, chociaż nie muszą codziennie chodzić do pracy. Zaczynają odpuszczać, nie szukają nowych zleceń, a zamiast zarabiać konsumują oszczędności.
rozwiń zwiń