Jego celem jest nie tylko zmiana stereotypów dotyczących starości, ale także walka z wykluczeniem społecznym ze względu na wiek i łączenie pokoleń. Wydarzenia Dancingowe adresowane do osób starszych organizowane są w modnych, młodzieżowych klubach. Prowadzą je m.in. didżeje seniorzy, a na parkiecie tańczą starsi razem z młodymi. Inne projekty Dancingu Międzypokoleniowego to specjalna akademia, w której seniorzy mogą uczyć się zawodu didżeja, agencja castingowa, a nawet "speed dating".
Olga Sobieraj Dzisiaj na fali jest to, co autentyczne, prawdziwe i wspierające innych. Trzeba dokładnie wiedzieć, czego się chce i zarazić ludzi swoim pomysłem
- Moją aktywność rozwijam od 5 lat. Wszystko zaczęło się od pewnej imprezy. Wtedy, gdyby ktoś powiedział mi, że będę miała start-up nie wiedziałabym, o co chodzi - przyznaje Paulina Braun, której pasja pomaga z sukcesem prowadzić i rozbudowywać swój projekt. A w "Dajesz Radę" miała okazję zasięgnąć porady u ekspertki od reklamy i marketingu komunikacyjnego, Olgi Sobieraj.
Jakie pytania należy sobie zadać zakładając start-up społeczny? Jak go rozkręcić? I dlaczego odpowiedni mentor jest tak istotny, jak partnerzy finansowi? Tego dowiecie się z nagrania audycji.
Od start-upu do firmy. Jak to zrobić?
***
Tytuł audycji: "Dajesz radę"
Prowadzi: Aleksandra Jasińska
Gość: Paulina Braun (twórczyni Dancingu Międzypokoleniowego) i Olga Sobieraj (specjalistka od marketingu komunikacyjnego)
Data emisji: 7.11.2016
Godzina emisji: 14.08
jsz/kd