- Uświadomiłem sobie, że najważniejsze dla mnie jest to, żeby po zakończeniu swojej zawodowej kariery zostało po mnie coś, co będę mógł pokazać wnukom, z czego będę naprawdę dumny. Współcześnie praca konstruktora maszyn polega na zajmowaniu się detalami. Nasza praca nie pozostawia widocznego śladu, a jak się okazało ten element pracy jest dla mnie bardzo ważny - wyjaśniał gość.
Czy jesteśmy w stanie uchronić się przed nietrafionym wyborem studiów? Ekspert tłumaczył, że jest to możliwe. - Niedawno opublikowane badania pokazały, że nasze procesy decyzyjne są w pełni ukształtowane dopiero po 25. roku życia. Wynika z tego, że większość decyzji, które podejmujemy w młodym wieku, nie jest tak dojrzała, w porównaniu z tymi, które podejmujemy w dorosłym życiu. Jednak już wtedy docierają do nas pewne przesłanki, którymi powinniśmy się kierować wybierając dla siebie ścieżkę kariery - mówił w studiu Czwórki.
Czego dotyczą wspomniane przez gościa audycji "przesłanki" i w jaki sposób możemy je rozpoznać? Czy w wyborze kariery zawodowej powinniśmy się kierować zainteresowaniami, trendami na rynku pracy, czy może radami osób starszych np. nauczycieli i rodziców? Jak sprawdzić, w czym jesteśmy naprawdę dobrzy? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.
***
Tytuł audycji: Dajesz radę
Prowadzi: Justyna Majchrzak
Materiał przygotowała: Katarzyna Ciupa
Gość: Radosław Czahajda (pomysłodawca projektu "Świadomy wybór")
Data emisji: 30.01.2017
Godzina emisji: 14.07
ac/kd