Sztuka rysunku na ciele. Jaki jest współczesny tatuażysta?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 09:09
Termin tatuaż pochodzi z języka polinezyjskiego i oznacza malowidło lub znak. Jak ewoluował przez lata? Kto wykonuje ten zawód?
Audio
  • Współczesny tatuażysta łączy umiejętności i profesjonalizm (Dajesz radę/Czwórka)
Tatuaże cieszą się niesłabnącą popularnością
Tatuaże cieszą się niesłabnącą popularnościąFoto: Pixabay/Domena publiczna

Mój pierwszy tatuaż zrobiłem koleżance z gimnazjum. Trzęsły mi się ręce i byłem bardzo zestresowany. Nie pomagała presja ze strony dziewczyny, która mówiła "Postaraj się, bo będę to miała do końca życia" Adolf Laskowski


Zajmuje się tym m.in. Adolf Laskowski, tatuator, który opowiedział nam o swoim zawodzie.

- Wszystko zaczęło się szesnaście lat temu, jeszcze w szkole plastycznej. Miałem mnóstwo pomysłów. Grałem w zespole, uprawiałem akrobatykę, robiłem tatuaże. Ostatnie hobby zdominowało ostatecznie moje działania zawodowe.

- Kiedyś było dużo trudniej. Nie było tutoriali na YouTube, ani grup wsparcia na Facebooku. Nie istniały szkoły, żadnych sklepów z akcesoriami i sprzętem do profesjonalnego tatuowania. To były inne czasy - wspominał.

A jak jest teraz? Od kiedy tatuator to profesjonalny zawód? Jak zmieniała się specyfika tej pracy? Jakie tatuaże są modne? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Weronika Puszkar

Gość: Adolf Laskowski (tatuator)

Data emisji: 6.09.2018

Godzina emisji: 14.07

ac

Czytaj także

Graffiti XXI wieku. Joanna Koziej o tym, jak znaczy świat

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 16:30
- Zaczęło się od tego, że postanowiłam zastąpić płótno płytką ceramiczną. Stworzone w ten sposób obrazy rozmieszczam w różnych miastach na świecie - opowiada malarka, graficzka i podróżniczka Joanna Koziej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miliard wyświetleń na YouTube. To nie Ed Sheeran, a klip z lat 90.

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 15:39
Na potrzeby nakręcenia tego klipu wynajęto cały teatr w Los Angeles. Budżet na sfilmowanie tego niemalże dziewięciominutowego klipu wynosił 1,5 mln dolarów. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

48 zdjęć z okupowanej Warszawy. Trzy narodowości w stolicy

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 14:01
- Pokazujemy Warszawę lat 1939-1945, ale po raz pierwszy oczami trzech narodowości, które ją wtedy zamieszkiwały, Polaków, Niemców, Żydów - mówi Paweł Brząkała z Fotoplastikonu Warszawskiego. 
rozwiń zwiń