- Na ekspozycji "Praga sensorycznie" możemy dotykać, powąchać, oglądać, złapać równowagę, posłuchać - mówi gość Kasi Dydo. - Wykorzystujemy też propriocepcję, mamy instalację z tablicą manipulacyjną, która przypomina wielką kamienicę z ulicy Targowej. Możemy zajrzeć w każde okienko, pozamykać zamki - wyjaśnia.
Zagadnienie integracji sensorycznej towarzyszy całej wystawie. Jako termin z rozwoju dziecka ściśle wiąże się z rozwojem dzieci do 7-8 roku życia. - Ta wystawa jest dla takich dzieci, ale i starszych osób, młodzieży i dorosłych - podkreśla kuratorka. - Ekspozycja przypomina o wszystkich zmysłach. Możemy ją odkrywać wraz z własnym dzieckiem lub samemu.
Na "Pradze sensorycznie" odkopiemy plaże spod piasku, zbudujemy wieżę z ptasiego mleczka, czy dotkniemy wieży katedry praskiej. Co jeszcze nas czeka? Jak program edukacyjny, przygotowany m.in. przez Katarzynę Szumlas łączy się z ekspozycją? Czy praskie ulice można odkryć sensorycznie? O tym m.in. w nagraniu audycji.
Wystawa "Praga sensorycznie" trwa do 29 grudnia w Muzeum Warszawskiej Pragi.
***
Tytuł audycji: Stacja Kultura
Prowadzi: Kasia Dydo
Gość: Karolina Jusińska (kuratorka ekspozycji), Katarzyna Szumlas (odpwiada za program edukacyjny towarzyszący wystawie )
Data emisji: 8.07.2019
Godzina emisji: 11.08
pj/ac