Test gry: "Amber" - zbuduj szlak

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 20:18
Na setne wydanie "rozGRYwki" Kamil Jasieński do studia przyniósł grę "Amber". Bursztyn w tej grze pojawia się jedynie w tytule i instrukcji, ale gra jest naprawdę wciągająca.
Audio

Autorem gry "Amber" jest Tomek Lewandowicz. Założenia gry są proste: budujemy drogi między osadami.

- Musimy jak najszybciej zbudować połączeni od swojego zamku do innych dróg. Za zbudowanie drogi do osady, mieściny dostajemy punkt - wyjaśnia Kamil Jasieński. - Mimo dużej ilości punktów grę możemy przegrać.

Są dwa możliwe zakończenia - gramy do końca aż się skończą kafelki, albo drugi sposób, że gra się kończy, gdy zawodnik połączył wszystkie miasta.  

W grze znajdziemy kafelki blokujące przeciwników, np. nakazujące udać się w określonym kierunku. Gracz może też na drodze przeciwnika zbudować jezioro lub zniszczyć jego drogę - jak wygląda taka rozgrywka dowiesz się słuchając załączonej "Stacji Kultura".

/


(pj)

Zobacz więcej na temat: gra Kamil Jasieński
Czytaj także

Test gry: "Kolejka - Ogonek" - jeszcze więcej PRLu

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 19:00
W "Rozgrywce" testowaliśmy dodatek do najgłośniejszej polskiej gry planszowej ostatnich lat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test gry "Operacja": siostro, pęsetę proszę!

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2012 09:54
Ta gra jest na rynku od roku 1951 i od tamtej pory oswaja dzieci z trudnym tematem jakim jest choroba i operacja. Do zwycięstwa przydadzą się zdolności manualne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test gry: "Pupile podziemi" - wychowaj niesforne potworki

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2012 15:16
- W tej grze hodujemy potwory dla władców podziemi. Każdy z graczy chce wyhodować jak najciekawsze okazy. Musimy sprzątać po pupilach, budować magiczne klatki, bo inaczej uciekną między wymiarami - opowiada Piotr Widerski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ranczo": rozwijaj biznes i uciekaj przed wilkiem

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 15:00
"Ranczo" to kontynuacja klasycznej polskiej gry "Superfarmer". Grafika i styl gry nawiązują do poprzednika, jednak zasady zostały zaostrzone i unowocześnione.
rozwiń zwiń