Dziesiątki języków – tysiące możliwości

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2011 17:35
Zbliża się Europejski Dzień Języków 2011. Święto językowej różnorodności obchodzimy już po raz 10. Rozmawiamy o tym, dlaczego języków obcych warto się uczyć i jak wybrać dobrą szkołę.
Audio

- Celem Europejskiego Dnia Języków jest podkreślenie wartości językowego dziedzictwa Europy, wartości tych wszystkich kultur, które wyrażają się w różnych językach – mówi Izabela Zygmunt z przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. To także okazja, by zachęcić do nauki języków obcych.

Języki obce są bardzo pomocne w życiu, przydają się i domu i w pracy. Dzięki nim będziemy mogli choćby śledzić wiadomości z różnych stron świata, czy porozumieć się podczas zagranicznego wyjazdu. By opanować inny język pomocne będą różne kursy.

- Wybór szkoły językowej nie jest łatwym zadaniem – mówi Jacek Członkowski ze Stowarzyszenia na rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych "PASE". Wszędzie widzimy tysiące reklam, ulotek i bilboardów. Jak podjąć dobrą decyzję?

Warto kierować się rekomendacjami i sprawdzić jak zorganizowane jest nauczanie. – Ważne są kryteria przyjęcia do szkoły, to czy oprócz testu będziemy mieli spotkanie z lektorem lub metodykiem, by dobrze nas zakwalifikować do grupy – podkreśla Członkowski. Trzeba także zwrócić uwagę na to, jak wygląda sama szkoła, w co jest wyposażona i od jak dawna istnieje.

Więcej podpowiedzi w dźwięku rozmowy.

pg

Czytaj także

"I feel train to you", czyli polsko-angielski miszmasz

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2011 13:07
Gdy jedziemy do państwa anglojęzycznego, a nie jesteśmy pewni swoich umiejętności lingwistycznych, zamiast elokwentnie budowanych zdań, wychodzą nam sformułowania pozbawione sensu, ale za to… zabawne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Konkurs "Europejski Dzień Języków"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2011 10:00
26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Finał konkursu w poniedziałek!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Moda na rosyjski

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2011 08:17
Młodzi zaczynają naukę od podstaw, a starsi wracają do niej po latach - coraz więcej Polaków uczy się rosyjskiego.
rozwiń zwiń