Przygodotwórcy. "Zarażamy potrzebą przeżywania przygód"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2017 14:00
Twierdzi, że jej nazwisko zobowiązuje do bycia blisko przyrody. Oraz przygody. - Przeżywamy przygody i organizujemy takie przeżycia innym ludziom, by wspierać ich rozwój i wzrastanie - mówi Aga Leśny z Pracowni Nauki i Przygody.
Audio
  • Pracownia Nauki i Przygody - jak uczy życia? (Pasjonauci/Czwórka)
W lesie można nauczyć się mechanizmów działania w grupie
W lesie można nauczyć się mechanizmów działania w grupieFoto: Shutterstock.com/Mangpink

Aga Leśny Zakochałam się w "outdoor education", ponieważ ta metoda wzmacnia poczucie własnej wartości i pokazuje, gdzie są moje ograniczenia i co mogę z nimi zrobić.

Potrzeba przeżywania Pracownia Nauki i Przygody uczy nieśmiałych ludzi pokonywania swoich lęków w niskich parkach linowych. Organizuje też warsztaty posługiwania się kompasem oraz gry i ćwiczenia z gumizelą dla dzieci i dorosłych. - Naszym działaniom przyświeca idea "outdoor education", która bazuje na prostych materiałach i prostych zabawach - dodaje Leśny.

Obok Leśny w Pracowni Nauki i Przygody działają także Ewa Cisek i Kuba Gabarkiewicz, którzy krok po kroku zgłębiają tajniki outdoorowej edukacji. - Jestem zachwycony tym, jak duże są możliwości tej formy edukacji. I jak dużo ona daje zarówno nauczanym, jak i uczącym się - mówi Gabarkiewicz.

Goście Czwórki tłumaczą, w jaki sposób budowa domku na drzewie uczy funkcjonowania w grupie i czy park linowy może dać szansę prawdziwego przeżywania życia. Jak dołączyć do "przygodotwórców"? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Czytaj także
ornitolog turysta 1200.jpg
Szukasz pasji z polotem? Zostań ornitologiem!

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Aga Leśny, Ewa Cisek, Kuba Gabarkiewicz (Pracownia Nauki i Przygody)

Data audycji: 22.07.2017

Godzina audycji: 11.08

kul/czaj

Czytaj także

Ogrodnik. Siła w rękach czy fantazja w głowie?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 12:20
W dzisiejszych czasach to bardzo pożądany zawód. Tym razem podpowiadamy, co zrobić, żeby zostać ogrodnikiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Florysta. Jeszcze rzemieślnik czy już artysta?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 13:00
Dziś praca w kwiaciarni to nie tylko przewiązanie gerberów kokardką. - To ciężka, fizyczna harówka. Dlatego ludzie, którzy nie kochają kwiatów i nie mają radości z obcowania z nimi, nie dadzą sobie rady - tłumaczyła Małgorzata Karolak, właścicielka pracowni florystycznej Barwy Natury.
rozwiń zwiń