Poland 2.0 Summit. Nowe technologie na konferencji w Amsterdamie

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2023 16:50
Już niedługo w Amsterdamie odbędzie się jedna z największych konferencji studenckich w Polsce i za granicą - Poland 2.0 Summit. Poruszane tam będą między innymi tematy kryzysu energetycznego w Europie czy rewolucji technologicznych w sporcie.
Konferencja Poland 2.0 Summit po raz pierwszy odbędzie się w Amstedamie
Konferencja Poland 2.0 Summit po raz pierwszy odbędzie się w AmstedamieFoto: shutterstock/Gennady Danilkin

Konferencja dla studentów

Poland 2.0 to fundacja non-profit, zrzeszająca ambitnych polskich studentów z najlepszych europejskich uczelni. To społeczność  młodych i ambitnych Polaków zafascynowanych nowymi technologiami oraz niestandardowymi rozwiązaniami. - Zaczęło się od tego, że większość konferencji studenckich w Anglii to były konferencje skupione na sprawach ekonomicznych i politycznych - mówi Michał Ruszkowski, student Cambrige, dyrektor ds. programu Poland 2.0. - Brakowało konferencji, która porusza zagadnienia bardziej technologiczne i dotyczące przyszłości. Pojawiła się nisza, którą Poland 2.0 zagospodarował. Od dziewięciu lat organizujemy konferencje w Londynie i w Warszawie. Najbliższa z nich odbędzie się 15 kwietnia w Amsterdamie.


Nowe technologie w programie

W programie znajdą się tematy związane z nowymi technologiami, między innymi sztuczną inteligencją. Zagadnieniem, na które zwracają uwagę organizatorzy wydarzenia jest także "The Future of Retail”. - Chcemy porozmawiać  o tym, jak zmienia się przyszłość sprzedaży, e-handlu, czy e-commerce. Podczas panelu omówimy główne trendy, które charakteryzują współczesny handel detaliczny. Wyjaśniona zostanie kwestia procesu decyzyjnego konsumentów i sposobu, w jaki sprzedawcy wykorzystują go w celu optymalizacji sprzedaży - tłumaczy gość Czwórki. Ten rynek jest bardzo dynamiczny, szybko się zmienia i chcemy to podkreślić Przyjrzymy się także problemowi wykorzystania nowoczesnych technologii do szerzenia dezinformacji.



Sztuczna inteligencja w sporcie

Jednak głównym tematem będzie sztuczna inteligencja i jej wykorzystanie w dzisiejszym świecie, a także w sporcie. - Okazuje się, że polskie startupy naprawdę dominują na rynku analityki sportowej i rynku użycia sztucznej inteligencji w sporcie - wyjaśnia Michał Ruszkowski. - Skupimy się na najbardziej popularnym sporcie w Polsce, czyli na piłce nożnej. Mamy naprawdę bardzo fajne polskie firmy, które specjalizują się w tej wąskiej dziedzinie i oferują produkty bardzo zaawansowane technologicznie. Mogą być one wykorzystywane przez kadrę trenerską, żeby lepiej dopracować taktykę własnej drużyny i zbudować przewagę nad innymi klubami.


Zobacz także: 


Komu nie po drodze w kwietniu do Amsterdamu, może już szykować się na jesienną odsłonę konferencji. Odbędzie się ona we wrześniu w Warszawie. Są już pierwsze zgłoszenia ekspertów oraz powstaje program złożony z równie ciekawych tematów.

Posłuchaj
14:10 Czwórka/Stacja Nauka - konferencja Poland 2.0 13.0.4.2023.mp3 Michał Ruszkowski opowiada o konferencji Poland 2.0 Summit (Stacja Nauka/Czwórka)

 


***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Weronika Puszakar

Gość: Michał Ruszkowski (dyrektor ds. programu Poland 2.0, student Cambrige)

Data emisji: 13.04.2023

Godzina emisji: 12.25

aw

Czytaj także

Jak stworzyć dobrą grę? "Postawić na jakość i przekaz"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 16:07
Branża gamingowa oraz e-sportowa zmienia się bardzo dynamicznie, więc twórcy zmuszeni są dostosowywać się do panujących standardów oraz sprostać wysokim wymaganiom konsumentów. - Produkcje muszą być ciekawe, grywalne, spełniać wszelkie wymagania, ale też docierać z właściwym przekazem - tłumaczył Adrian Smarzewski, szef BTC Studios.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sztuka pikselowa - gratka dla wielbicieli gier retro

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2023 16:21
Wielbicielom gier w latach 80. i 90. łezka z całą pewnością zakręci się w oku. Łukasz Długosz tworzy pikselową sztukę, która przenosi odbiorcę do ery 8-bitowych gier wideo, kiedy "życie było łatwe, a gry były trudne".
rozwiń zwiń