Jak zostać poliglotą? "Motywacja jest najważniejsza!"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 15:40
- Wielu ludzi przystępując do nauki języka obcego, oszukuje się, bo nie ma określonego celu tego procesu. Dlatego ważne jest, by na początku tej drogi odpowiedzieć sobie na pytanie: po co się uczę i w jakim stopniu chcę opanować język - radzi dr Grzegorz Śpiewak.
Audio
  • Jak uczyć się języków obcych, żeby swobodnie z nich korzystać? (Czat Czwórki/Czwórka)
Wszyscy mamy zdolności językowe - przekonują goście Czwórki i podpowiadają, jak je w sobie odkryć i jak nie zniechęcić się na lekcjach języka obcego w szkole
Wszyscy mamy zdolności językowe - przekonują goście Czwórki i podpowiadają, jak je w sobie odkryć i jak nie zniechęcić się na lekcjach języka obcego w szkoleFoto: Glow Images/East News

Oprócz motywacji ważna jest też metoda. - W szkole miałem duże problemy z nauką. Zdiagnozowano u mnie dysleksję i dysgrafię i aż do końca liceum nie byłem w stanie opanować żadnego języka obcego. Potem poznałem odpowiednią technikę zapamiętywania i dziś władam pięcioma - opowiada Jędrzej Cytawa, poliglota i rekordzista Guinnessa w zapamiętywaniu cyfr binarnych.

W jaki sposób pomóc sobie w nauce, jakie metody są najskuteczniejsze i co zamiast pracy domowej najszybciej zmobilizuje osoby dorosłe - dowiesz się, słuchając audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Przygotował: Jakub Jamrozek

Goście: Jędrzej Cytawa (rekordzista Guinnessa w zapamiętywaniu cyfr binarnych), dr Grzegorz Śpiewak (doradca ds. metodyki nauczania)

Data emisji: 11.08.2016

Godzina emisji: 15.05

kul/jp

Czytaj także

Polskie uczelnie na świecie. Dlaczego jesteśmy "w ogonie"?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 16:20
W światowych rankingach najlepszych uniwersytetów próżno szukać polskich uczelni na czołowych lokatach. - Tarczą akademickości chroni się wykładowców, a nie twórczych studentów - mówi Piotr Müller z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co po maturze? "Znajdź swoją pasję"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 15:00
Studia jako pięcioletni inkubator to wygodny pomysł. - Badania jednak pokazują, że najbardziej wygrani na rynku są ci, którzy ze swej pasji uczynili pracę - mówi dr Grzegorz Baczewski.
rozwiń zwiń