Kebab w Europie świętuje 50. urodziny. O przepis pytamy restauratorów

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 17:11
Karmią zarówno głodnych studentów, zabieganych biznesmenów, jak i wracających z klubu imprezowiczów. Mimo że Polacy pokochali foodtrucki, to kebab jest wciąż najpopularniejszym szybkim jedzeniem "ulicznym". 
Audio
  • Kebab od kuchni. Jak przygotować turecki przysmak? (Czat Czwórki)
Kebab to danie kuchni arabskiej. Określenie obejmuje ponad dwadzieścia odmian tej potrawy i nie jest jednoznaczne
Kebab to danie kuchni arabskiej. Określenie obejmuje ponad dwadzieścia odmian tej potrawy i nie jest jednoznaczneFoto: Shutterstock/Vladimir Iakovenko

Budki sprzedające buły wypełnione mięsem znajdziemy w każdym polskim mieście. Tym razem porozmawiamy nie z amatorami baraniny na cienkim, ale z tymi, którzy w pocie czoła ją przygotowują.

- Zaczynamy zwykle bardzo wcześnie rano i działamy do późna. Produkty musimy przygotować wcześniej. Sosy i warzywa przygotowywane są codziennie rano. Dostawca mięsa przyjeżdża każdego dnia o 7. W specjalnie przygotowanej mieszance przypraw mięso musi marynować się całą noc, by następnego dnia można było wrzucić je na ruszt. To mnóstwo pracy, której na co dzień nie widać - opowiadała właścicielka jednego z warszawskich barów z kebabem.

Jak stworzyć idealną kompozycję? O której godzinie ustawiają się najdłuższe kolejki po to danie? Od czego zaczęła się przygoda z prowadzeniem lokalu gastronomicznego bohaterów reportażu? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

*** 

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Dominika Klimek

Data emisji: 5.07.2019

Godzina emisji: 15.09

ac

Czytaj także

Nowe strony w sieci. Dla fanów horrorów i "Gry o Tron"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 18:20
- Bloody-disgusting.com to obrzydliwa strona. Znajdziemy na niej wszystko to, co straszne, ohydne w serialach i filmach z gatunku horror - opowiada Dominika Klimek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy potrzebujemy odpoczynku od mediów społecznościowych?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 18:50
- W Polsce jest 28 mln internautów, z czego 22 mln korzysta z mediów społecznościowych. To, że często do nich zaglądamy wynika z potrzeby bycia w stałym kontakcie - mówiła Magdalena Bigaj.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy małe miasta zatrzymają młodych?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 19:19
Jednym z bardzo widocznych trendów w ostatnich latach w naszym kraju jest depopulacja, czyli wyludnianie się małych miejscowości. 
rozwiń zwiń