Drużyny miały 24 godziny na stworzenie gry mobilnej, która podbije serca jurorów. Ten gamejam to podsumowanie 9 miesięcy zmagań zawodników. W finale mierzyli się najlepsi.
- Drużyny mają za zadanie stworzenie gry mobilnej - tuż przed rozpoczęciem rozgrywki mówiła Alicja, odpowiedzialna za promocję Cyberiady. - Ja się spodziewam, że będzie dużo gierek akcji, szybkich rozgrywek, nic skomplikowanego, bo w 24 godziny nie jest łatwo zrobić coś takiego. Czekam na ładne arty, bo drużyny mają super możliwości - dodaje.
Na Cyberiadę przyjechali młodzi ludzie z całe Polski. Tematem game jamu były "Różnice i granice", każda z drużyn miała obowiązek odnieść się do niego w swoim programie.
- Gamejam polega na tym, żeby skupić cały team deweloperski, zrobić burzę mózgów i spróbować tchnąć życie w to, co się wymyśliło w międzyczasie - wyjaśnia Paweł Typiak, autor audycji "Gramy na maksa", juror Cyberiady. - To bardzo trudne zadanie. Drużyny nie śpią przez te 24 godziny, chwilami drzemią, by odzyskać trochę sił. Chętnie sięgają po batony proteinowe, napoje energetyczne, zdrowe jedzenie, które pomagają im stanąć na nogi. Najważniejsze podczas tych zawodów jest kreatywne myślenie - dodaje.
03:45 czwórka pierwsze słyszę 05.09.2022.mp3 Gamejame Cyberiady - jak wygląda ten czas. Kto zwyciężył w zawodach? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
W 24 godziny da się zrobić grę, która potrafi zaciekawić, choć wcale nie jest to proste zadanie. Nie wszystkim drużynom udaje się ukończyć zadanie czy stworzyć działającą grę.
Największym sukcesem wydaje się stworzenie gry, która zostanie zapamiętana, o której później ktoś opowie swoim znajomym. Na tegorocznej Cyberiadzie do zgarnięcia były też atrakcyjne nagrody: staże, nagrody pieniężne, a dużym bonusem był wpis do portfolio.
Cyberiadę 2022 wygrała drużyna "Too many dogs".
Czwórka była patronem tego wydarzenia.
***
Tytuł audycji: Pierwsze słyszę
Prowadzi: Kamil Jasieński
Materiał: Mateusz Kulik
Data emisji: 05.09.2022
Godzina emisji: 7.27
pj