Dumbphone - sposób na cyfrowy detoks

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2022 08:00
Nie zamówimy przez niego taksówki, nie sprawdzimy zdjęć znajomych z wakacji i wydarzeń w okolicy. Czy telefon tylko "do rozmawiania" sprawdzi się w XXI wieku?
Rynek smartfonów odnotowuje coraz mniej spektakularne wzrosty, zaś klasyczne telefony powoli wracają do łask. Jak długo utrzyma się ten trend?
Rynek smartfonów odnotowuje coraz mniej spektakularne wzrosty, zaś klasyczne telefony powoli wracają do łask. Jak długo utrzyma się ten trend?Foto: shutterstock.com

W audycji przyjrzymy się także badaniom australijskich ekspertów, z którego wynika, że ludzie, którzy regularnie chodzą na koncerty, są bardziej zadowoleni ze swojego życia niż ci, którzy tego nie robią. Co więcej, wzięliśmy sobie te badania do serca i będziemy Was namawiać do wyjścia na tańce do klubu. 

Techno Rączka to cykl imprez, który w Krakowie organizują Marcin Wadek i Jacek Peszko. Jako Czwórka jesteśmy patronem tych wydarzeń, więc z przyjemnością opowiadamy Wam o tym, jak wyglądają kolejne odsłony. Ostatnia Techno Rączka odbyła się w czerwcu w Kubie Poczta Główna, a zagrali na niej m.in. Minor Science oraz Bravo Grl, artystka z Wrocławia, znana z kolektywu Szepty. Teraz przed nami 6. urodziny Techno Rączki i okazja do świętowania. W jakim gronie? O tym porozmawiamy z organizatorem imprezy.

Studenci odliczają dni do inauguracji roku akademickiego. Wielu już teraz sprowadziło się do miast w których się uczą i zaczęło rozglądać za pracą. Coraz więcej uczniów szkół wyższych decyduje się na udzielanie korepetycji i tym zastępuje pracę przy barze lub w sklepie. Rynek się powiększa, a ci którzy spróbowali przekonują, że oprócz pieniędzy otrzymują dużą satysfakcję. - Studenci stanowią grupę, która jest chętnie zatrudniania przez pracodawców. Na studentów patrzy się bardzo dobrze i od wielu lat ta tendencja jest niezmienna - mówił w Czwórce Fabian Pietras, rekruter z firmy Antal. - Obserwujemy studentów, którzy wcześnie wchodzą na rynek pracy i o których rozgrywa się mocna walka. Jak radził rekruter, przed pójściem na spotkanie dobrze jednak wiedzieć, w jakim kierunku chcemy się rozwijać. W przeciwnym razie dla pracodawcy jest to sygnał, że zatrudnienie osoby, która nie wie czego chce, może się okazać nietrafioną inwestycją. Bo jest to inwestycja z dwóch stron. Pracownika, ale także pracodawcy, który kieruje spore siły na szkolenie i wdrożenie nowej osoby.

***

Na "Pierwsze słyszę" - w poniedziałek (12.09) o godz. 7.05 - zaprasza Kamil Jasieński.


Czytaj także

Dobry sen - lepsze zdrowie, lepszy dzień

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2022 10:58
Jedni zaczęli szkołę, innych za chwilę czeka wstawanie na wykłady, zresztą wszystkim przyda się dobry, regenerujący sen. Ważne, by miał on odpowiednią długość i jakość. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Klimatyzacja, rozmowy kolegów, dźwięki telefonu - co nas denerwuje w pracy?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2022 12:17
Jedzenie, rozmowy telefoniczne czy przyprowadzanie dzieci - jak wynika z badań, podczas pracy w biurze najbardziej drażnią odgłosy wydawane przez naszych bezpośrednich współpracowników.
rozwiń zwiń