Moda na rekonstrukcje historyczne

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 08:30
Coraz więcej ludzi w przebraniach udaje walkę, śmierć, pojedynki. Wszystko wedle ustalonego scenariusza, punkt po punkcie. O co w tym wszystkim chodzi i jaki jest sens przebieranych bojów?
Moda na rekonstrukcje historyczne
Foto: Glow Images/East News

Zapytamy o to członków Chorągwi Księcia Siemowita Mazowieckiego, którzy dopiero co wrócili z Bitwy pod Grunwaldem, a już szykują się do kolejnych potyczek.

Ich credo to "z całego serca i wszelkich możliwości pić, jeść, bawić się i walczyć - co kto może - wspólnie ku chwale Chorągwi oraz z zapałem rozpraszać mrok w rekonstrukcji życia średniowiecznej Europy, ochoczo nieść Kaganiec Oświaty."

Czytaj także: Rekonstrukcje historyczne - nauka historii, nie tylko zabawa >>>

Odwiedzą nas także współcześni rycerze i opowiedzą o pasji, uzbrojeniu, strojach. Co sądzimy o ludziach, którzy przenoszą się w czasie?

Zapraszamy do dyskusji w audycji "Na cztery ręce" - we wtorek 22 lipca, po godz. 23.00.

(kul)

Czytaj także

rozGRYwka: Bohaterowie wyklęci [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 18:00
Czy można przy pomocy gier uczyć się historii? Jak najbardziej! "Bohaterowie wyklęci" to znakomity przykład, jak połączyć przyjemne z pożytecznym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

17-letnia Polka pracuje nad lekiem na raka

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2014 15:15
17-latka z Piotrkowa Trybunalskiego jest nadzieją światowej medycyny. Joanna Jurek opracowała unikalną metodę dostarczania leku do komórek nowotworowych i została doceniona przez wybitnych lekarzy w Polsce i za granicą.
rozwiń zwiń