"Prędzej czy póżniej byłbyś mój" Krzysztof, bohater reportażu jest recydywistą. Ma na sumieniu kradzieże, napady z bronią w ręku, narkotyki. Był producentem i dealerem narkotyków wśród szkolnej młodzieży, można rzec - monopolistą na toruńskim rynku. Wstrząsające zwierzenia Krzysztofa nikogo nie pozostawią obojętnym. Reportaż, mimo wszystko, pokazuje drogę wyjścia z najgorszego. Zobacz więcej na temat: rodzice
Fachowcy Nikt nie pozostaje obojętny wobec tematu fachowców, bowiem każdy z nas ma za sobą spotkania z nimi. Jedni wspominają je ze śmiechem, inni do dziś reagują złością i oburzeniem. Sami fachowcy też mają własną klasyfikację klientów, którzy wywołują w nich różne uczucia. Zobacz więcej na temat:
Lila Kedrova, francuska aktorka filmowa rosyjskiego pochodzenia. Szczegóły: patrz - Kalendarz rocznic - 9 października 2013, w rubryce Urodzili się Zobacz więcej na temat:
Walentynki w dwu odsłonach Odsłona pierwsza : "Czekanie na miłość w Koziej Wólce" - Anna Bogdanowicz (8') Wsie białostockie zamieszkałe są w większości przez samotnych mężczyzn, którzy nie mogą znaleźć kandydatki na żonę. Oprócz ciężkiej pracy w gospodarstwie ich największym problemem jest tęsknota za miłością. Odsłona druga: "Skrzydła samotności" - Irena Piłatowska (22') Reporterka Studia odwiedziła z mikrofonem jedną z warszawskich restauracji, w której organizowane są bale dla samotnych. Jaka jest współczesna samotność? Świadomy wybór czy konieczność? Sposób na odnalezienie się w nowej rzeczywistości czy przykre zrządzenie losu? Kto lepiej radzi sobie w sytuacjach życia samotnego: kobiety czy mężczyźni ? Autorka reportażu rozmawia z uczestnikami balu, osobami, które szukają sposobu na przerwanie tego, bolesnego dla nich, uczucia. Czy znaleźli? Jaki jest ich stosunek do samych siebie i do płci odmiennej? Czy następuje zmiana obyczajowości? Na te i inne pytania odpowiedź znaleźć można w reportażu. Zobacz więcej na temat: Anna Bogdanowicz Irena Piłatowska
Charles Schulz, amerykański twórca komiksów, znany jako autor serii Fistaszki, publikowanej w czterokadrowych odcinkach od października 1950 do 13 lutego 2000 (dzień po śmierci Schultza), z bohaterami rysunków - psem Snoopy i jego właścicielem Charlie Bro Zobacz więcej na temat:
"Pana Piotra kilka pomysłów na życie" Co się zdarzy, kiedy ciekawy człowiek znajdzie się w ciekawym miejscu? Ciekawy człowiek- Pan Piotr, lat 30, z zawodu stolarz z talentu i zainteresowań plastyk, z zamiłowania pedagog. Ciekawe miejsce - Borne Sulinowo, najmłodsze miasto w Polsce, odzyskane po wyjściu wojsk radzieckich. Zobacz więcej na temat: Alicja Maciejowska POLSKA Niemcy
Roger Vadim, francuski reżyser filmowy, scenarzysta i aktor pochodzenia rosyjskiego, 1956 debiut filmowy I Bóg stworzył kobietę (z Brigitte Bardot), w latach 1956-97 twórca 31 obrazów, autor autobiografii (ur. 1928) Zobacz więcej na temat:
"Karczowanie" 60 rocznica pierwszej masowej wywózki Polaków na Syberię i daleką północ z terenów wschodnich II Rzeczypospolitej zagarniętych przez wojska sowieckie w wyniku paktu Ribbentrop-Mołotow. 10 lutego 1940 roku z polecenia Stalina, dekretem R, deportowano w głąb Rosji pół miliona Polaków. Zobacz więcej na temat: II Rzeczpospolita Rosja
Andrzej Zakrzewski, historyk, publicysta, polityk, profesor UW, specjalista dziejów ruchu ludowego, popularyzator historii (m.in. w Polskim Radiu), 1991-95 sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy, 1997 poseł na Sejm RP, 1999 minister kultury Zobacz więcej na temat:
"Człowiek i styl" W pierwszą rocznicę śmierci Kazimierza Grześkowiaka przypominamy postać popularnego piosenkarza i autora teksów. Barwny, pełen anegdot monolog Grześkowiaka to historia polskiego objazdowego show- biznesu lat 70, 80-ych jest. Jednocześnie jest to pełna odwagi spowiedź człowieka dotkniętego chorobą alkoholową. Zobacz więcej na temat: