Polskie Radio Dzieciom

Witold Skupień o przezwyciężaniu słabości i sukcesach paraolimpijskich

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2023 10:13
Witold Skupień pochodzi z Podhala. Jako jedenastoletni chłopiec wybrał się z bratem na wycieczkę rowerową, podczas której wspiął się na transformator i został porażony prądem. Po wypadku konieczna była amputacja prawej i częściowo lewej dłoni. Mimo to, w wieku 23 lat, rozpoczął przygodę ze sportem. O igrzyskach paraolimpijskich usłyszał w telewizji i uznał, że chciałby spróbować swych sił.  
Witold Skupień
Witold SkupieńFoto: Bartłomiej Zborowski / Polski Komitet Paraolimpijski

W 2014 roku Witold Skupień zadebiutował na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Soczi. Dzisiaj jego największym osiągnięciem jest drugie miejsce w sprincie techniką dowolną podczas Pucharu Świata 2017. Sam mówi o sobie, że jest sportowcem 99,9 % swojego czasu. Wiele czasu poświęca na treningi. – To jest sport wytrzymałościowy. Zostałem mistrzem świata na 20 km i to jest 18 km biegnięcia na maksimum swoich możliwości – mówił na antenie Polskiego Radia Dzieciom - Można powiedzieć, że z dniem 1 maja zaczynamy bardzo ciężkie treningi jako biegacze olimpijscy i kończymy wraz z końcem marca. 

Posłuchaj
60:16 2023_02_22 21_00_46_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Witold Skupień o przezwyciężaniu słabości i sukcesach paraolimpijskich_Strefa Rodzica 22 lutego 2023

Polski biegacz narciarski i biathlonista zaszczepia w młodych ludziach z niepełnosprawnościami sportową pasję. Udowadnia, że wszelkie przeciwności losu można, a nawet trzeba przezwyciężać i z powodzeniem przekuwać je w sukcesy. 

Rozmowa o słabościach i przezwyciężaniu ich, a także o tym, skąd brać motywację i czym może okazać się sport w obliczu tragedii w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Zapraszamy do wysłuchania. 

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Agata Puścikowska
Gość: Witold Skupień – biegacz narciarski
Data emisji: 22.02.2023
Godzina emisji: 21:00

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 22.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Niezwyczajna Szkoła dla dzieci z niepełnosprawnościami i Hospicjum Sióstr Felicjanek

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 10:56
W audycji "Strefa Rodzica" dwie wyjątkowe, silne kobiety, które potrafią działać na rzecz innych. Jedna z nich pracuje dla dzieci z niepełnosprawnościami, dla których założyła szkołę, a druga powołała do życia hospicjum i pomaga w przejściu na drugą stronę. Śmiało można powiedzieć, że zrobiły coś z niczego. Miały pomysł, szczere chęci do działania i potrzebę niesienia pomocy potrzebującym.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Akcja Szerpowie Nadziei, czyli górskie wędrówki osób z niepełnosprawnością

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2022 22:38
Gośćmi "Strefy Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom byli Krzysztof Sobczyk i Marta Mazur, którzy opowiedzieli o niezwykłej inicjatywie związanej z górami oraz osobami z niepełnosprawnością, które nie mogą zdobywać szczytów na własnych nogach.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sportowa działalność osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 17:53
O sporcie osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Jak wyglądają treningi, zawody i praca, co jest trudne i najważniejsze w pracy z osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi i co daje im sport. Na antenie Polskiego Radia Dzieciom Paulina Gadomska-Dzięcioł z Fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie przybliżyła temat sportowej aktywności osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Opowiedziała też o najważniejszych sukcesach, jakie udało im się osiągnąć na arenie międzynarodowej. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak włączać rodziny z dziećmi z niepełnosprawnościami do życia społecznego?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2022 10:14
3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. W "Strefie Rodzica" podjęliśmy ten temat w towarzystwie Ewy Kowalskiej i Adriana Rykowskiego – rodziców Neli, która jest dziewczynką z niepełnosprawnością. Dzieci z Księżyca, bo tak się nazywają, w szkołach i przedszkolach prowadzą warsztaty integracyjne pod nazwą Galaktyka Marzeń. Razem tworzą i realizują autorski program realnego włączania dzieci z niepełnosprawnościami do życia społecznego.
rozwiń zwiń