Nauka

Człowiek, który stał na Księżycu: wykształcenie i współpraca „receptą na sukces”

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 20:00
Wszechstronne wykształcenie i umiejętność pracy w grupie - to dla młodych naukowców recepta na sukces. Takiego zdania jest były astronauta NASA, jeden z ostatnich ludzi, który stał na Księżycu - profesor Harrison Schmitt.
Audio
  • Wykształcenie i współpraca „receptą na sukces” - IAR / R.Motriuk
Człowiek, który stał na Księżycu: wykształcenie i współpraca receptą na sukces
Foto: Glow Images/East News

Przyjechał on do Polski z okazji rozpoczynających się jutro w Podzamczu w województwie świętokrzyskim dwudniowych Europejskich Zawodów Robotów Marsjańskich.

Profesor Schmitt był członkiem załogi Apollo 17, która 43 lata temu wylądowała na srebrnym globie. Dziś mówi, że bez dobrej współpracy zespołu ekspertów jego księżycowy łazik nie jeździłby, a cała misja nie miałaby szans powodzenia.

- Program Apollo to był wysiłek wielu ludzi. Dziś młodzi naukowcy też powinni współpracować, a oprócz tego zdobywać jak najlepsze wykształcenie i szerokie doświadczenie we wszystkich możliwych dziedzinach - mówi Harrison Schmitt. W Europejskich Zawodach Robotów Marsjańskich w Podzamczu weźmie udział 26 drużyn z całego świata.

(IAR)

Zobacz więcej na temat: NAUKA edukacja
Czytaj także

Jak poprawić jakość polskiej nauki i szkolnictwa?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2015 09:12
- W społeczeństwie i klasie politycznej można zauważyć brak świadomości, że badania naukowe to czynnik rozwoju - mówi prof. Michał Karoński, przewodniczący Rady Narodowego Centrum Nauki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pięciomilionowy gość w Centrum Nauki Kopernik

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 12:00
Centrum Nauki Kopernik świętowało odwiedziny pięciomilionowego gościa. Był nim Jarosław Tomczykowski - student bezpieczeństwa narodowego w Wojskowej Akademii Technicznej z Legionowa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauczycielu, nie bój się eksperymentować!

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 15:08
- Polscy uczniowie nie najlepiej radzą sobie z zadaniami problemowymi, z odnalezieniem się w sytuacjach nowych i takich, które nie dają jednoznacznych odpowiedzi - podkreśla Anna Dziama z Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń