Nauka

Czy technologia uratuje golfa?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2015 23:00
Gra w golfa przeżywa kryzys - w USA i Wielkiej Brytanii jest coraz mniej chętnych i zamykane są kolejne pola. Entuzjaści starają się ratować tę dyscyplinę używając zarówno nowych jak i tradycyjnych technologii.
Audio
Czy technologia uratuje golfa?
Foto: flickr/JD Hancock

Przy braku zainteresowanych tak wielu pól nie ma jak utrzymywać, skarży się BBC szef brytyjskiego Towarzystwa Golfowego Collin Ballanytne. „Chyba zbudowano za dużo pól golfowych w latach 90. i 80. A ostatnio była recesja i ludzie nie mają pieniędzy”.

Na kłopoty - technologie. Te nowoczesne, to tzw miejski golf czyli pub, czyli kij z piłką, duży ekran i mnóstwo elektroniki, dzięki której można zagrać w wersję wirtualną. To z jednej strony odciąga ludzi od prawdziwego golfa, ale z drugiej - może wzbudzić zainteresowanie autentycznym sportem.

Pomocne mogą okazać się też pomysły stare i prymitywne, ale zwiększające szanse na sukces. Na niektórych polach powiększono dziury z 11 do prawie 40 centymetrów średnicy. Tradycjonaliści protestują, ale zwolennicy twierdzą, że lepsza większa dziura dla piłki niż powiększająca się dziura finansowa.

(IAR)

Zobacz więcej na temat: SPORT technologie
Czytaj także

Bieganie na czasie. Testujemy zegarki sportowe

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 08:00
Początkujący i profesjonalni sportowcy mają poważny zgryz - czym mierzyć czas w trakcie swoich treningów. Pulsometry, stopery, zegarki sportowe z GPS-em? Wszystko zależy od tego, ile chcemy na taki gadżet wydać pieniędzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rower, który zna drogę do domu? Smart Bike

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 15:12
Rower to już nie tylko dwa koła, rama, łańcuch i siodełko. Ostatnio popularne jednoślady potrafią zmienić się w "kosmiczne pojazdy". Smart Bike, bo tak nazywają się nowoczesne, naszpikowane elektroniką rowery, potrafią same odnajdywać drogę, a nawet monitorować stan zdrowia rowerzysty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Brazuca - piłka przetestowana przez NASA

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2014 18:15
Na mistrzostwach świata w Brazylii pada średnio ponad 2,7 gola na mecz. To niezwykle wysoki wynik. Cieszą się fani futbolu, napastnicy najlepszych reprezentacji, a w brodę plują sobie bramkarze. Jaki wpływ na to wszystko ma oficjalna piłka? Podobno całkiem duży!
rozwiń zwiń