Kultura

Naczynie na treść

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2011 10:37
Próby zamiany ról odbiorcy i twórcy podjął się zespół projektu "Zróbmy to razem". Teraz wszyscy możemy być artystami.
Audio
  • Kuba Budzyński i Monika Waraxa opowiadają o akcji Zróbmy to razem.

14 lutego ruszył nowy ciekawy projekt internetowy. Jego tytuł to "Zróbmy to razem". Monika Waraxa, członkini zespołu odpowidzialnego za akcję, opisała ją jako działanie, w którym odbiorcy stają się twórcami.

"Zróbmy to razem" to ćwiczenie zamiany ról, a także próba redefinicji pojęć: odbiorca, artysta i relacje między nimi. Pomysłodawcy akcji przyznają, że współczesna sztuka nie jest łatwa, nie zawsze można zrozumieć, co artysta miał na myśli. Ten świat zwykłemu odbiorcy może jawić się jako obcy.

Współczesność daje artystom wiele możliwości, i warsztatowych, i promocyjnych. Odbiorca dzięki internetowi ma większy dostęp do informacji związanych ze światem sztuki. Tą przestrzeń internetową zdecydował się wykorzystać zespół "Zróbmy to razem". Akcja ma być naczyniem na treść, dzięki któremu odbiorcy stają się twórcami, mają prawo wyrażenia subiektywnej opinii (oczywiście bez wulgaryzmów, co zastrzeżone jest regulaminem).

Aby wziąć udział w akcji, wejść w rolę artysty należy na stronie zrobmytorazem.org wybrać zakładkę "przystąp do akcji". A po zatwierdzeniu regulaminu w 5 krokach każdy zostanie przeprowadzony przez projekt. Później wystarczy tylko czekać, aż nasz pomysł ukaże się na stronie.

"Zróbmy to razem" 25 lutego jest kontynuowane w krakowskiej Galerii Zderzak, która stała się kolejnym miejscem-naczyniem.

Nad powodzeniem artystycznych działań odbiorców czuwa zespół w składzie: Monika Waraxa, Iwona Terlikowska, Kuba Budzyński, Bartek Bartosiński. Aby wysłuchać co Monika Waraxa i Kuba Budzyński powiedzieli o "Zróbmy to razem" w Radiowym Domu Kultury Agnieszki Szydłowskiej wystarczy kliknąć ikonę dźwięku w ramce posłuchaj po prawej stronie.

Działanie rozpoczęło się 14 lutego i potrwa do 4 marca 2011. Prezentacja efektów działania 25 lutego - 11 marca 2011 w siedzibie Galerii Zderzak w Krakowie.

Aby dowiedzieć się więcej, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku, która znajduje się w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie artykułu.

(pj)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Radiowy dom z przewagą kobiet

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2009 13:00
babski dizajn --- my kobiety! --- desire --- wici nici krzaki dziewczyny --- komiks na dzień kobiet --- deskur zabrania zabraniać --- szwajcaria w dramatycznym --- odrażający, brudni, źli
rozwiń zwiń
Czytaj także

Regularnie, w domu

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2009 13:00
Rozpoczynamy kulturalną bitwę o anglię, czyli nadchodzi rok polski w wielkiej brytanii --- urodziny zamku, czyli święto polskiego dizajnu --- krótka historia o tym, jak było sobie 'ładnie' --- ikonostas --- przystanki rodzinne, czyli o pewnym pomyśle oddolnym --- chłopaki od sióstr --- niewidzialne wro --- masyw kolekcjonerski
rozwiń zwiń