Redakcja Programów Katolickich Programy dla wszystkich
Section04

Programy | Dla wszystkich

30 lat nauczania religii w szkołach

We wrześniu 1990 roku religia powróciła do szkół. Minione 30 lat - jak napisali biskupi z tej okazji  - było czasem zbierania wielu doświadczeń. Zainspirowani tą myślą pragniemy przyjrzeć się blaskom i cieniom dzisiejszej szkolnej katechezy.
play_arrow

czytaj więcej

Ćwiczenia ze szczęścia

„Ćwiczenia ze szczęścia" - ks. Grzegorza Strzelczyka - to rozmowy o życiu i zaproszenie do niezwykłych duchowych ćwiczeń, to jest gimnastyki dla ducha według 8 błogosławieństw. Czy gdy myślimy o ewangelicznych błogosławieństwach, to naprawdę myślimy o szczęściu? Rozmowa z autorem książki.
play_arrow

czytaj więcej

Witaj szkoło kochana?

I mamy realny rok szkolny! Dzieci fizycznie poszły do szkoły, przed nami „Tydzień Wychowania” pod hasłem „Budujemy więzi”. Temat trafiony? Więzi budowaliśmy przecież przez ostatnie pół roku siedząc z dziećmi w domu. A może to nieprawda? Może było wręcz odwrotnie?
play_arrow

czytaj więcej

Amoris laetitia. Konflikt interpretacji

Posynodalna adhortacja 'Amoris laetitia' papieża. Franciszka wywołała trwające do dziś żywe spory w świecie katolickim. Jej skrajnie odmienne wykładnie przybliża książka 'Amoris laetitia. Konflikt interpretacji'. To kontynuacja wydanej w 2018 roku pracy 'Źródła sporu o Amoris laetitia'. Gościem audycji jest ks. dr Mirosław Tykfer.
play_arrow

czytaj więcej

Zieja

Był uczestnikiem wojny 1920 roku, kampanii wrześniowej 1939 i Powstania Warszawskiego. W latach 70. ubiegłego wieku włączył się w działania Komitetu Obrony Robotników.  Zawsze podążał za Ewangelią nawet jeśli oznaczało to  konflikt z władzą świecką lub kościelną.  O filmie <Zieja>, który przybliża sylwetkę charyzmatycznego kapłana jakim był ks. Jana Zieja  mówi w audycji krytyk filmowy ks. dr Marek Kotyński. 
play_arrow

czytaj więcej

Wakacje włóczykija -Półwysep Iberyjski

Rok temu zabieraliśmy słuchaczy w podróż po zapomnianych sakralnych perłach architektury w Polsce. W tym roku z powodu pandemii, wakacyjne wyjazdy po świecie są ograniczone, zatem my zbieramy  naszych słuchaczy w podróż po różnych zakątkach świata, śladami chrześcijaństwa.
play_arrow

czytaj więcej

Tischner. Biografia

W tym roku mija 20 lat od śmierci ks. prof. Józefa Tischnera - filozofa, teologa, etyka. "Tischner pomagał nam się otworzyć na świat, mobilizował nas wszystkich do wyłamywania się nieustannego z niewoli zeskorupiałych idei, narosłych latami przyzwyczajeń i głęboko ukrytych przesądów.
play_arrow

czytaj więcej

Wszystkie drogi prowadzą na Jasną Górę - Warszawska Pielgrzymka Pandemiczna

Iść czy nie iść? Jak iść, żeby było bezpiecznie? To pytania w tym roku w sposób wyjątkowy towarzyszące pątnikom podejmującym sierpniowe pielgrzymowanie na Jasną Górę.
play_arrow

czytaj więcej

Listy o wolności i posłuszeństwie

Europa coraz bardziej dystansuje się od swego dziedzictwa  kulturowego i religijnego a chrześcijaństwo staje się w niej coraz bardziej passe. Opisanie tego stanu rzeczy, wskazywanie jego przyczyn i poszukiwanie środków zaradczych to temat korespondencji, którą przynosi książka "Listy o wolności i posłuszeństwie" autorstwa Bartosza Jastrzębskiego i Krzysztofa Dorosza. Gościem audycji jest ks. prof. Przemysław Artemiuk  
play_arrow

czytaj więcej

Ekwadorska Częstochowa. Matka Boża Dobrego Zdarzenia z Quito i maryjność Ekwadorczyków

15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to święto obchodzone na całym świecie. Nasza uwaga wczoraj była skierowana na Matkę Bożą Zwycięską, główną Patronkę Warszawy i Strażniczkę Polski a związane to było z 100 rocznicą cudu nad Wisłą.W Familijnej Jedynce powędrujemy do Ekwadoru, gdzie pracują polscy misjonarze i gdzie coraz częściej pielgrzymują Polacy. Teraz jest to utrudnione w realnym życiu przez pandemię, ale możemy się tam przenieść dzięki falom radiowym.
play_arrow

czytaj więcej

Section08
Section025