"Matki Pingwinów" - Tomasz Tyndyk w roli profesora uniwersyteckiego

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2024 11:43
W serialu "Matki Pingwinów" samotnie mierzy się z wychowaniem atypowej córki. - Nieczęsto mężczyźni decydują się na samotną opiekę nad dzieckiem z problemami. Do tego mężczyźni o innej orientacji niż ta normatywna. To połączenie czyni z mojego bohatera postać nietuzinkową i bardzo oryginalną, jakiej zdaje się jeszcze w polskim kinie nie było - mówi Tomasz Tyndyk, aktor teatralny, filmowy i fotograf. 
Kadr z serialu Matki Pingwinów
Kadr z serialu "Matki Pingwinów"Foto: Piotr Litwic/ Netflix/ mat.pras

Podczas spotkania porozmawialiśmy także o aktywności fotograficznej aktora. Tomasz skończył studia fotograficzne w Instytucie Twórczej Fotografii w czeskiej Opavie, od wielu lat zajmuje się fotografią teatralną. Ostatnio jednak stworzył wyjątkową publikację pt. "Rzeczy Osobiste. Ojciec". - To projekt, który jest bardzo osobisty, bo opowiada o mojej skomplikowanej relacji z ojcem,  o jego chorobie i śmierci. Osobista fotografia dokumentalna jest mi szczególnie bliska, a w takiej sytuacji może mieć też wymiar terapeutyczny - mówi artysta. 

W audycji także:

  • opera "HISTORY" na podstawie manuskryptów (także fragmentów dotąd niepublikowanych) dramatu Historia (Operetka) Witolda Gombrowicza;
  • rekomendacje kulturalne Pawła Szamburskiego;
  • wystawa fotograficzna "Granica przyjaźni", dokumentująca mosty na granicy polsko - niemieckiej;
  • spektakl "Folwark zwierzęcy" w Teatrze Muzycznym w Gdyni,
  • Płyta Tygodnia, a w niej album "Consonance" Janusza Wawrowskiego.

***

Na audycję Poranek Dwójki w czwartek (14.11) w godz. 6.00-9.00 zaprosił Marcin Pesta.

zch/dz

Czytaj także

Ostatnia powieść noblisty. Mario Vargas Llosa postawił kropkę nad "i"?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2024 11:40
Rzecz o pasji, namiętnościach i pogoni za marzeniami, a wszystko to w otoczeniu kreolskiej muzyki, która tętni przez całą powieść. "To dla Pani ta cisza" jest według zapowiedzi ostatnią powieścią autorstwa Mario Vargasa Llosy. Czy noblista postawił tym samym kropkę nad "i" w swojej twórczości?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niecodzienna inicjatywa Stowarzyszenia Muzyków Orkiestry Polskiego Radia. Koncert "Jak rosła Orkiestra?"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2024 13:30
Wyjątkowa lekcja muzyki dla młodzieży ostatnich klas szkoły podstawowej oraz młodszych licealistów. Koncert zatytułowany "Jak rosła Orkiestra? Muzyczna lekcja historii z Orkiestrą Polskiego radia w Warszawie" pod batutą szefa, maestro Michała Klauzy to niepowtarzalna okazja, by posłuchać najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej i poznać nietuzinkową historię. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

American Film Festival. "Francuska Włoszka" - komedia o szczęśliwie zakochanych

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2024 15:33
- Istnieje wiele filmów o rozstaniach, ja chciałam skupić się na szczęśliwej parze. Dwojgu trzydziestokilkulatków, którzy tak bardzo się kochają i są tak bardzo wspierający, że potrafią wskoczyć razem w przepaść - mówiła podczas American Film Festival we Wrocławiu Rachel Wolther, reżyserka filmu "Francuska Włoszka".
rozwiń zwiń