Serbia podzieli Kosowo na dwie części?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 08:00
Takie rozwiązanie proponuje Minister Spraw Zagranicznych Serbii Ivica Dačić, który na łamach belgradzkiego dziennika "Večernje novosti" wezwał do kompromisu w kwestii Kosowa.
Audio
  • Serbia podzieli Kosowo na dwie części? (Puls świata/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Ivica Dačić sugeruje podział tego terytorium na części albańską i serbską. Minister podkreślił, że rozwiązanie konfliktu w Kosowie wymaga porozumienia, zaś kompromis wiąże się z tym, że każdy coś zyskuje i każdy coś traci. Co Kosowo miałoby zyskać na podziale? O to pytaliśmy Tomasza Żornaczuka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Krzysztof Renik

Gość: Tomasz Żornaczuk (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)

Data emisji: 17.08.2017

Godzina emisji: 17.45

mc/jsz

Czytaj także

Wileńskie radio symbolem sukcesu Polaków na Litwie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 12:00
Radio Znad Wilii jest od 25 lat polską instytucją, która symbolizuje nowoczesność i postępu Polaków na Litwie - mówi politolog Aleksander Radczenko.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trójmorze, czyli tuzin bezpiecznych krajów

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 08:00
– Inicjatywa Trójmorza ma pomóc w rozwoju gospodarczym naszych krajów, pomóc tworzyć więzi między naszymi krajami. Wpisuje się ona też w kwestię budowy bezpieczeństwa – mówił prezydent Polski Andrzej Duda na Szczycie Trójmorza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ukraina w NATO? "Zmieniło się podejście społeczeństwa"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 08:00
- Rosja jawi się jako kraj agresywny wobec Ukrainy i to zmienia nastawienie Ukraińców – podkreślał Janusz Onyszkiewicz, komentując sprawę ewentualnego ubiegania się Ukrainy o członkostwo w NATO.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Problem uchodźców to także problem Polski"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 12:00
- On nas teraz nie dotyka bezpośrednio, ale ten problem powróci. Społeczeństwo w całej Unii Europejskiej się starzeje i być może będziemy potrzebować nowych mas ludzi do pracy - mówił w Dwójce Łukasz Polinceusz z Fundacji Pułaskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dyskusja nt. polityki migracyjnej w UE powinna się zacząć od diagnozy"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 09:00
- Propozycje wyszehradzkie próbują dostarczyć pola do dyskusji na temat całości problemu - podkreślał Jarosław Guzy, komentując list premierów państw Grupy Wyszehradzkiej do premiera Włoch nt. polityki migracyjnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bilans przemian w Gruzji. Rozczarowanie czy podziw?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 08:00
- Propozycje zmian w gruzińskiej konstytucji to jak dwa kroki do przodu i jeden do tyłu. Według mnie te modyfikacje są rozczarowujące - mówi Joseph Larsen, ekspert Gruzińskiego Instytutu Polityki w Tbilisi.
rozwiń zwiń