"Krótka historia jednego zdjęcia". Obrazowo o świecie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 13:05
- Zdjęcie, coś uchwycone w ułamku czasu i zatrzymane dla nas na zawsze, ma największy potencjał, żeby opowiedzieć jakąś ciekawą historię. Próbowałem w ten sposób dzielić się swoją wiedzą i swoimi pasjami, no a internet był miejsce, gdzie najłatwiej było rozpocząć taką przygodę. Na początku była to zabawa dla znajomych, ale widocznie formuła się przyjęła - mówił w Dwójce Jakub Kuza.
Audio
  • Jakub Kuza o swojej książce "Krótka historia jednego zdjęcia" (Poranek Dwójki)

Pierwsze na świecie zdjęcie - Widok z okna w Le Gras, fotografia ze spaceru Albert Einsteina i Marii Skłodowskiej-Curie, spotkanie Thomasa Manna z pisarzami polskimi, Katarzyna Kobro i Władysław Strzemiński na plaży w Chałupach, ratownik Ronald Reagan w swoim miejscu pracy, portrety Sonji Ziemann i Marka Hłasko, Witolda Gombrowicza i Rity Labrosse, fotografia Zbigniewa Brzezińskiego podczas partii szachów z Menachemem Beginem. To tylko kilka spośród ponad 100 innych ważnych zdjęć z historii świata, które zobaczymy w książce "Krótka historia jednego zdjęcia". 

Gdzie Jakub Kuza, autor publikacji, szukał tych fotografii? Które z nich nie mogło pojawić się na znanym portalu społecznościowym, gdzie dostępny jest fanpage "Krótka historia jednego zdjęcia"? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Jakub Kuza (autor książki "Krótka historia jednego zdjęcia")

Data emisji: 21.05.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

pg/mko

Czytaj także

Zdjęcia z państw napromieniowanych Rosją

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 19:00
- Robiliśmy zdjęcia w krajach byłego ZSRR, z wyjątkiem Rosji, ale to ona jest wspólnym mianownikiem tych fotografii - mówił o wystawie "Stracone terytoria. OSAD" Rafał Milach z kolektywu Sputnik Photos.
rozwiń zwiń