"Pamięć w eterze". Powstanie warszawskie w wersji z czasów PRL

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2024 16:16
Gośćmi wtorkowego "Poranka Dwójki" (13.08) byli Przemysław Lis i Bartłomiej Makowski, autorzy cyklu podcastów "Pamięć w eterze. Postanie Warszawskie na falach Polskiego Radia w PRL". 
Zapraszamy do wysłuchania podcastów, które powstały w ramach cyklu Pamięć w eterze. Postanie Warszawskie na falach Polskiego Radia w PRL
Zapraszamy do wysłuchania podcastów, które powstały w ramach cyklu "Pamięć w eterze. Postanie Warszawskie na falach Polskiego Radia w PRL" Foto: Polskie Radio

Z okazji 80. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego Informacyjna Agencja Radiowa i portal PolskieRadio.pl przygotował cykl podcastów "Pamięć w eterze. Powstanie Warszawskie na falach Polskiego Radia w PRL". Założeniem jest przedstawienie, w oparciu o bogactwo materiałów Archiwum Polskiego Radia i wiedzę historyków, w jaki sposób warszawski zryw przedstawiany był w latach PRL. W jaki sposób to, jak informowano o powstaniu korespondowało z bieżącymi wydarzeniami w państwie.

Cykl składa się z ośmiu odcinków, emitowanych od 31 lipca do 2 października (63 dni, czyli osiem tygodni powstania warszawskiego).

O inicjatywie opowiedzieli autorzy podcastów: Przemysław Lis i Bartłomiej Makowski.

Ponadto w audycji:

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (13.08) w godz. 7.00-10.00 zaprosiła Katarzyna Hagmajer-Kwiatek.

pg,dz

Czytaj także

Powstanie Warszawskie. W sierpniu 1944 świat patrzył na walczącą Warszawę

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2024 06:00
– Tu zęby mamy wilcze, a czapki na bakier. Nikt nie płacze w powstańczej Warszawie. Tu serce Polski, tu mówi Warszawa. Nam ducha starczy dla nas. Oklasków też nie trzeba. Żądamy amunicji! – raportowała światu powstańcza radiostacja "Błyskawica".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Edmund Osmańczyk. Świadek historii, senior Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2024 05:50
Pracował w Polskim Radiu we wrześniu 1939 roku i w czasie konspiracji. W Powstaniu Warszawskim redagował audycję "Dzień walki". – Był nowoczesnym, myślącym Polakiem – wspominał Edmunda Osmańczyka wieloletni pracownik Polskiego Radia Maciej Józef Kwiatkowski.
rozwiń zwiń