Festiwal Puccinowski oraz premiera "Cyganerii" - oferta Teatru Wielkiego w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2024 15:46
Gościem Poranka Dwójki będzie dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi, kompozytor, dyrygent Rafał Janiak. Okazją do spotkania jest Festiwal Puccinowski oraz nadchodząca premiera "Cyganerii".
W festiwalu - organizowanym w 100. rocznicę  śmierci kompozytora - wezmą udział zespół Teatru Wielkiego w Łodzi oraz teatry operowe z Polski z repertuarem Giacomo Pucciniego.
W festiwalu - organizowanym w 100. rocznicę śmierci kompozytora - wezmą udział zespół Teatru Wielkiego w Łodzi oraz teatry operowe z Polski z repertuarem Giacomo Pucciniego. Foto: Shutterstock

W festiwalu - organizowanym w 100. rocznicę  śmierci kompozytora - wezmą udział zespół Teatru Wielkiego w Łodzi oraz teatry operowe z Polski z repertuarem Giacomo Pucciniego. Początek rozmowy o godz. 8.30.

W audycji ponadto:

  • przeniesiemy się także do Aten na Festwial Filmowy,
  • podsumujemy Camerimage,
  • rekomendacje kulturalne przedstawi Mariusz Szczygieł
  • Płyta Tygodnia: "THE REAL JOHN BULL" 

***

Do wysłuchania audycji Poranek Dwójki w poniedziałek (25.11) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Jakub Jamrozek.

zch

Czytaj także

Biografia Henryka Arctowskiego. Monumentalne dzieło o życiu i działalności badacza

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2024 16:56
Nikt wcześniej nie podjął się wyzwania napisania pełnej biografii Henryka Arctowskiego – wybitnego meteorologa, geofizyka, podróżnika i uczestnika ekspedycji u boku takich odkrywców jak Roald Amundsen. Autorki Dagmara Bożek i Katarzyna Dąbkowska po latach zbierania materiałów z różnych zakątków świata stworzyły monumentalne dzieło, które wnika głęboko w życie i działalność tego fascynującego badacza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niejednoznaczni Łemkowie. Spotkanie wokół książki „Łemkowskie rozdroże”

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2024 10:00
Spór o to, kim są Łemkowie, mieszkańcy osad położonych na terenie Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego, rozpoczął się w drugiej połowie dziewiętnastego wieku i trwa do dziś. Czy są oni tylko grupą etniczną, czy może narodem — już od rewolucji francuskiej, jak pisał Frederico Chabod „nowym bóstwem współczesnego świata”? A jeśli są narodem, to jakie wynikają z tego dla Łemków prawa?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Henryk Arctowski i biografia, która zaczęła się od Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2024 14:41
- Kiedy zaczynałyśmy zajmować się Henrykiem Arctowskim, miałyśmy jedynie garść artykułów popularnonaukowych. Zastanawiałyśmy się od czego zacząć historię o człowieku, o którym tak naprawdę mało się wie. Katarzyna odwiedziła archiwum Polskiej Akademii Nauk i tam był zbiór listów, dokumentacji i fotografii związanych z badaniami Arctowskiego - mówiła w Dwójce Dagmara Bożek, współautorka książki "Henryk Arctowski. W świecie myśli".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Duda Paiva: Marzę, by zaprosić lalkarstwo do mainstreamu

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2024 16:40
Duda Paiva jest jednym z najbardziej znany lalkarzy świata. To pochodzący z Brazylii performer i tancerz, dziś przede wszystkim artysta lalkarz, choreograf i reżyser. Stworzył kilkadziesiąt prac teatralnych, a w swoich spektaklach łączy fizyczność z tym, co ulotne. 
rozwiń zwiń