Polskie Radio
Section05

Paweł Wojewódka

"Szlachetna paczka" wspiera potrzebujących. Joanna Sadzik: to często bieda niezawiniona

- Nowoczesne społeczeństwo poznaje się po tym, jak dba o tych najsłabszych. Szlachetna paczka dociera do osób, które w innym kraju miałyby łatwiej. Tak słyszymy od samotnych mam, które zostały z dzieckiem z niepełnosprawnością, albo od osób, które zajmują się swoimi starszymi rodzicami - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Sadzik, prezeska stowarzyszenia Wiosna, organizatora akcji "Szlachetna Paczka".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Szlachetna Paczka dobroczynność ubóstwo

POLSKIE RADIO 24 20 lat Polski w UE. Nowina-Konopka: czekało na to wiele pokoleń

- Na to, co wydarzyło się w maju 2004 r., oczekiwało bardzo wiele pokoleń. Nie tylko od 1989 r. mieliśmy wszyscy przekonanie, że znaleźliśmy się na dziwnym terytorium, które jest oddzielone od naszego matecznika - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nowina-Konopka, były ambasador nadzwyczajny i pełnomocnik RP przy Stolicy Apostolskiej i przy Suwerennym Wojskowym Zakonie Maltańskim.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nowina-Konopka Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej

Polskie Radio 24 20 lat w UE. Miller: Polska bardzo zmieniła się na korzyść

Były premier Leszek Miller podkreślał, że u podstaw Unii Europejskiej leżą wspólne wartości. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie naszego kraju poza UE. - Gdyby nie wejście do Unii Europejskiej, zostalibyśmy zepchnięci na peryferie i odgrodzeni od Europy Zachodniej, z barierami celnymi, handlowymi - mówił w Polskim Radio 24 były premier Leszek Miller. Wspominał także ostatnie negocjacje przed wejściem do Wspólnoty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Polskie Radio 24 Leszek Miller

Polskie Radio 24 Moment wejścia Polski do UE. "Tworzyliśmy historię"

- W nocy z 30 kwietnia na 1 maja 2004 roku byłem na moście nad Odrą, łączącym Słubice z Frankfurtem, razem z niemieckim ministrem spraw zagranicznych Joschką Fischerem. W północy, kiedy sztuczne poleciały w niebo, my z Joschką rzuciliśmy się sobie w ramiona - opowiadał b. premier i b. szef MSZ Włodzimierz Cimoszewicz, wspominając moment wejścia Polski do UE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Włodzimierz Cimoszewicz Polskie Radio 24

Hodowla koni arabskich w Polsce w czasie rządów PiS. "Ośmiu prezesów w osiem lat"

- Przez osiem lat władze PiS zrobiły wszystko, żeby dogrzebać się pod tym przysłowiowym dywanem każdego brudu, z dużą przyjemnością ten dywan byłby odkryty, brudy wyciągnięte na światło dzienne. Przez te osiem lat nie postawiono żadnego zarzutu, ale przeczołgano naszą trójkę przez wszystkie możliwe służby - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Stojanowska, specjalista ds. hodowli koni arabskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 konie Janów Podlaski

PR24 Ekspert o obronie cywilnej: potrzebna jest organizacja społeczeństwa i reguła, kto gdzie ma się schronić

- Ubiegłoroczna ustawa o obronie ojczyzny właściwie całkowicie zlikwidowała obronę cywilną, co jest oczywiście błędem. Do tej ustawy jest dziś przeszło 120 aktów wykonawczych, ale żaden nie przywraca pomocy humanitarnej, czyli właśnie obrony cywilnej. Bądźmy jednak uczciwi, ta ustawa zlikwidowała obronę cywilną, która de facto była nieefektywna i praktycznie nie istniała - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Cieślak (Collegium Civitas).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wojsko

PR24 Media publiczne. Ordyński o potrzebie obrony dziennikarzy

- Po tej nauce, której doznaliśmy, powinniśmy wyciągnąć z ostatniego 8-lecia jasne i precyzyjne wnioski. Mam nadzieję (…), że nowe regulacje prawne dotyczące mediów publicznych będą nie tylko zajmowały się konstrukcją tych mediów (…), ale też wypracowaniem profesjonalnych standardów obrony dziennikarzy - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Ordyński (Rada Programowa Polskiego Radia).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jan Ordyński Karol Modzelewski dziennikarstwo media publiczne

PR24 Prof. Środa: prawo do aborcji pokazuje stosunek państwa do kobiet

- Kobiety zachodzą w ciążę, żeby mieć dzieci, a politycy polscy, "konserwa katolicka" czy fundamentaliści, mają jakieś dziwaczne założenie, że kobiety zachodzą w ciążę tylko po to, aby dokonać aborcji, i gdyby nie ich wiedza i skuteczne działanie, to by tej aborcji dokonywały - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Magdalena Środa, etyczka i filozofka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Sejm aborcja Magdalena Środa