Polskie Radio
Section05

Trójka

Sylwester Jakimow: "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach"

Gościem audycji "Trójkowo, filmowo" był Sylwester Jakimow, reżyser filmu "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Obraz zagościł właśnie na ekranach polskich kin. – Stworzyliśmy ten film po to, żeby ktoś po wyjściu z kina stwierdził, że dobrze się bawił, i żeby nie miał poczucia straconego czasu, żeby się zrelaksował, a nawet wzruszył. To gatunek komedii, który nas rozśmiesza, ale i rozczula – powiedział filmowiec w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.
Zobacz więcej na temat:  film polski kino premiera Ryszard Jaźwiński komedia maciej zakościelny Piotr Głowacki muzyka filmowa KULTURA

Duety, czyli wespół w zespół

Wszyscy znamy sytuacje, w których w pojedynkę nie można było sobie poradzić. Ale co dwie głowy, to nie jedna – tego porzekadła nie trzeba przecież wyjaśniać. I kiedy coś słabo nam idzie, gubimy się w emocjach albo nie dajemy rady móc zmóc, w sukurs przychodzi nam druga osoba. Najlepiej, żeby była życzliwa i nastrojona na tę samą nutę. Kierując się tymi wskazaniami Francuski Łącznik przedstawił nietypowe duety – w życiu, w przyjaźni, na scenie, w emocjach.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp catherine zeta jones Michael Jackson Paul McCartney Wiesław Michnikowski Ella Fitzgerald Louis Armstrong Jane Birkin Jacques Dutronc Barbra Streisand Garou Serge Gainsbourg Catherine Deneuve Monika Małkowska

Błękitna Tarcza, czyli ochrona dóbr kultury w zagrożeniu

Jak chronione są dzieła sztuki? Co się z nimi dzieje, kiedy Państwo znajduje się w obliczu zagrożenia? Dlaczego w ogóle o sztukę trzeba dbać i ją chronić? To tylko niektóre z pytań, które zainspirowały temat dzisiejszych "Trzech gramów Redbada". Płk Krzysztof Sałaciński opowiedział w nich nie tylko o relacji wojsko-sztuka, lecz także zdradził, jak wyglądałaby ewentualna ewakuacja dzieł sztuki, gdyby wybuchła wojna.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA zabytki ochrona dzieła sztuki Redbad Klynstra Redbad Klijnstra

"Wojna na Ukrainie trwa już od ośmiu lat". Sellin o groźbie rosyjskiej agresji

– Powinniśmy być przygotowani na najgorsze scenariusze. Zapominamy, że wojna na Ukrainie trwa już od ośmiu lat, że żołnierze rosyjscy już weszli na Ukrainę i okupują Krym i Donbas – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Jarosław Sellin z Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi audycji byli również doradca prezydenta Paweł Mucha, Marcin Kierwiński z Koalicji Obywatelskiej oraz Krzysztof Gawkowski z Nowej Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konflikty międzynarodowe wojna na Ukrainie Andrzej Duda polityka Rosja Ukraina Rada Bezpieczeństwa Narodowego

Puzzle, łamigłówki, gry logiczne: siłownia dla umysłu

29 stycznia to Międzynarodowy Dzień Puzzli i Łamigłówek – doskonały pretekst, by zamiast siedzieć przed komputerem bądź telewizorem, zająć się rozrywkami umysłowymi. Tym bardziej że bardzo korzystnie wpływają one na kondycję naszego umysłu: rozwijają umiejętność logicznego myślenia, kreatywność i wyobraźnię.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo rozrywka zabawa kreatywna umysł mózg rozwój osobisty Tomasz Miara choroba Alzheimera starość