Polskie Radio
Section05

akceptacja

Tolerancja dla odmienności. Jak uczyć dziecko bycia tolerancyjnym

Wychowywanie dziecka w duchu tolerancji to kluczowy element kształtowania jego osobowości i postaw wobec innych. Dzieci uczą się przede wszystkim przez obserwację dorosłych, a także przez rozmowy i doświadczenia związane z różnorodnością otaczającego świata. Jak zatem wychować dziecko, które będzie otwarte i pełne szacunku dla odmienności? O tym w "Strefie rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica Aleksandra Jasińska tolerancja psychologia dziecięca DAB+

Psycholożka w "Klubie Trójki": Autyzm to nie inność. Autyzm to cecha mniejszościowa

Autyzm jest zaburzeniem rozwoju o charakterze neurologicznym, a jego spektrum cech i objawów jest bardzo szerokie. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. W "Klubie Trójki. Audiodokumencie" wysłuchaliśmy reportażu pt. "Przyjaciel A." autorstwa Katarzyny Michalak (Polskie Radio Lublin) oraz porozmawialiśmy z jego autorką. Gościnią wydania była także psycholożka i terapeutka Małgorzata Jonczy-Adamska.  
Zobacz więcej na temat:  spektrum autyzmu zdrowie tolerancja reportaż Klub Trójki Anna Dudzińska Katarzyna Michalak Trójka Lublin Małgorzata Jończy-Adamska dzieci

Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+ 2024. Szkoły z mniejszych miast wchodzą do czołówki

Ogłoszono wyniki czwartej ogólnopolskiej edycji Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+. Pierwsza dziesiątka to szkoły najbardziej przyjazne, otwarte i bezpieczne dla wszystkich. Pierwsze miejsce zajęło 1 Społeczne Liceum Ogólnokształcące "Bednarska" z Warszawy. Cieszy fakt, że w czołówce rankingu jest coraz więcej szkół z mniejszych miast. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Jakub Jamrozek szkoła edukacja bezpieczeństwo tolerancja Mateusz Trzaska LGBT LGBTQ+ dyskryminacja uczniowie

Dzisiaj Dzień Wszystkich Fajnych, czyli także Twój. Jak czuć się dobrze z samym sobą?

Wśród wielu mniej lub bardziej dziwnych świąt w kalendarzu można znaleźć także "Dzień Wszystkich Fajnych", który jest obchodzony właśnie 17 stycznia. Kto ma go obchodzić: został ustanowiony, by podnieść na duchu wszystkich sfrustrowanych i niewierzących w siebie? Czy może wręcz przeciwnie? I przede wszystkim: jak czuć się dobrze z samym sobą?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo radość psychologia Piotr Firan Radosław Nałęcz Beata Rajba Trójka