Polskie Radio
Section05

fotowoltaika

Grafenowe kropki kwantowe przyszłością fotowoltaiki? Polscy naukowcy tak uważają

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej opracowali innowacyjną metodę produkcji paneli fotowoltaicznych. Ich zdaniem przyszłość leży w wykorzystaniu grafenowych kropek kwantowych, które są wytwarzane z bioodpadów. To rewolucyjna metoda, bo pozwoli na znaczne zmniejszenie ilości odpadów, a także wyeliminowanie zagrożeń związanych z pozyskiwaniem krzemu.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA panele słoneczne solary wynalazek grafen Witold Lazar Trójka

Orlen Południe wybuduje ogromną farmę fotowoltaiczną. Jest termin zakończenia inwestycji

W rafinerii w Trzebini w województwie małopolskim spółki Orlen Południe z Grupy Orlen powstanie farma fotowoltaiczna wytwarzająca energię na potrzeby instalacji produkcyjnych. Inwestycja ma być gotowa w trzecim kwartale 2023 r. Jej koszt to 4,2 mln zł - poinformował "Magazyn GO!", wewnętrzny periodyk Grupy Orlen.
Zobacz więcej na temat:  Orlen energetyka emisja co2 bezpieczeństwo energetyczne gospodarka polska

Orlen Południe wybuduje ogromną farmę fotowoltaiczną. Znamy termin zakończenia inwestycji

W rafinerii w Trzebini (Małopolskie) spółki Orlen Południe z Grupy Orlen powstanie farma fotowoltaiczna wytwarzająca energię na potrzeby instalacji produkcyjnych. Inwestycja ma być gotowa w trzecim kwartale 2023 r. Jej koszt to 4,2 mln zł - poinformował "Magazyn GO!", wewnętrzny periodyk Grupy Orlen.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Orlen energetyka emisja co2 bezpieczeństwo energetyczne

Instytucja prosumenta lokatorskiego. Nowe rozwiązanie promujące odnawialne źródła energii

Ministerstwo Rozwoju i Technologii wprowadza kolejne rozwiązanie zachęcające do stosowania odnawialnych źródeł energii (OZE), w tym fotowoltaiki w Polsce. To prosument lokatorski dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Będzie można odzyskać 100% wartości energii przekazanej do systemu energetycznego i otrzymać 50% dofinansowania na instalację – Grant na OZE.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA biznes handel infografika społeczeństwo deweloper nieruchomości infrastruktura

Z jednego uzależnienia w drugie. W Niemczech mniej rosyjskiego gazu, ale coraz więcej chińskich OZE

Niemcy pod silną presją NATO i Unii Europejskiej zmniejszają zależność od importu gazu z Rosji. Ten kontrowersyjny związek, który dał Kremlowi finansowy zastrzyk, wprawdzie dobiega końca, ale na horyzoncie pojawia się kolejne zagrożenie, mianowicie uzależnienie od Chin - czytamy na portalu BiznesAlert.pl.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Niemcy Chiny import OZE odnawialne źródła energii energetyka energia odnawialna