Polskie Radio
Section05

konkurs

Będą duże pieniądze na innowacyjne technologie

W połowie lutego ruszy kolejny, czwarty już konkurs w BGK skierowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw - "Kredyt na innowacje technologiczne". Firmy, które wprowadzają na rynek innowacyjne produkty lub usługi, będą mogły się starać o premię technologiczną w kwocie aż do 6 mln złotych - tłumaczy Tomasz Burczyński, zastępca dyrektora Departamentu Programów Europejskich w Banku Gospodarstwa Krajowego.
Zobacz więcej na temat:  Justyna Golonko BGK firmy nowe technologie innowacyjność

"Pierwszy manuskrypt". Bo Joseph Conrad miał niezwykłe życie

Słuchowisko "Pierwszy manuskrypt" oparte jest na wydarzeniach z życia Josepha Conrada. - Jego biografia jest niesamowita, obfituje w wiele zwrotów akcji. Conrad zwiedził praktycznie cały świat, co w tamtych czasach było niemal niewykonalne - opowiadał Mateusz Grabowski, autor jednego ze zwycięskich scenariuszy w konkursie "Joseph Conrad na Niezależnej Scenie Młodych Polskiego Radia".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Joseph Conrad Michał Piwowarek KULTURA

Dziennikarze Czwórki nagrodzeni w konkursie EDUinspiracje

Dziennikarze radiowej Czwórki z redakcji "Aktualności" odebrali w czwartek 7 grudnia główną nagrodę w konkursie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji EDUinspiracje – Media. Oceniane w nim były najlepsze materiały podejmujące tematykę projektów edukacyjnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, czyli m.in. w programie Erasmus+.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Maciej Oswald Anna Depczyńska Mateusz Gołębiewski Marek Nowacki